Bloczki Ytong

Beton komórkowy Ytong łączy w sobie dwie najważniejsze dla budownictwa mieszkaniowego cechy: wytrzymałość i izolacyjność termiczną, którą gwarantują miliony małych porów. Ytong to materiał o wytrzymałości pozwalającej na wznoszenie ścian konstrukcyjnych budynków nawet do 3-4 kondygnacji. Bloczki Ytong stanowią doskonały budulec do murowania ścian jednowarstwowych w budynkach jednorodzinnych. AROL BUD w swej ofercie proponuje bloczki betonowe typu: Energo, Forte, Interio, PP3. Zaś w ciągłej sprzedaży posiadamy przede wszystkim bloczki typu PP4.

 

 

Wszystkie produkty Ytong, charakteryzują się bardzo dobrą przepuszczalnością pary wodnej. Budynki wykonane w technologii jednowarstwowej z elementów Ytong gwarantują wyrównany poziom wilgotności oraz brak kondensacji pary wodnej wewnątrz ściany.

Zarówno ściany jedno- i dwuwarstwowe wzniesione w tej technologii gwarantują optymalny mikroklimat pomieszczeń oraz charakteryzują się powolnym oddawaniem ciepła. Daje to wysoki komfort cieplny pomieszczeń: zimą jest ciepło, latem – chłodno.

Do produkcji bloczków Ytong stosuje się surowce naturalne: piasek, wapno, wodę oraz niewielkie ilości cementu i anhydrytu. Skład taki decyduje o zdrowotności materiału i znikomej promieniotwórczości naturalnej. Środek porotwórczy – pasta aluminiowa wchodząc w reakcję z wodorotlenkiem wapniowym spulchnia masę umożliwiając powstanie milionów małych porów. Bardzo dokładny dobór surowców i starannie dopracowany proces technologiczny ze sterowanym komputerowo systemem dozowania pozwalają na produkcję jednorodnego materiału o bardzo dobrych i stałych parametrach.


Firma AROL BUD posiada w stałej ofercie następujące rodzaje bloczków YTONG:


Bloczek YTONG PP4/0.6 599/50/199 gr. 5cm
(przeznaczone do remontów, renowacji i aranżacji wnętrz, remonty, renowacje, obudowa wanien i kominków, zabudowa kuchni)

Bloczek z betonu komórkowego PP4/0.6 o wymiarach 599 x 50 x 199 mm to cienki bloczek YTONG przeznaczony do remontów, renowacji i aranżacji wnętrz. Bloczek tego typu posiada gładką powierzchnię ułatwiającą prace wykończeniowe.Bloczek YTONG PP4/0.6 gr. 7.5 cm
(przeznaczone do remontów, renowacji i aranżacji wnętrz, remonty, renowacje, obudowa wanien i kominków, zabudowa kuchni)

Bloczek z betonu komórkowego YTONG PP4/0,6 7,5 cm o wymiarach 599 x 75 x 199 mm, przeznaczony jest do wykonywania ścian działowych oraz do remontów i modernizacji. Bloczek tego typu posiada gładką powierzchnię ułatwiającą prace wykończeniowe.

 

Bloczek YTONG PP4/0.6 10 cm
(przeznaczone do remontów, renowacji i aranżacji wnętrz, remonty, renowacje, obudowa wanien i kominków, zabudowa kuchni)

Bloczek z betonu komórkowego YTONG PP4/0,6 10 cm o wymiarach 599 x 100 x 199 mm, przeznaczony do wykonywania ścian działowych oraz remontów i modernizacji. Bloczek tego typu posiada gładką powierzchnię ułatwiającą prace wykończeniowe.


Bloczki YTONG PP4/0,6 gr. 11,5cm
(ściany działowe)

Bloczek z betonu komórkowego YTONG PP4/0,6 11,5 cm o wymiarach 599 x 115 x 199 mm, przeznaczony do wykonywania ścian działowych. Bloczek tego typu posiada gładką powierzchnię ułatwiającą prace wykończeniowe. Bloczki tego typu są doskonałym materiałem na ściany działowe, znacznie ułatwiają i przyspieszają prace murarskie. Dzięki swojej porowatej strukturze są o ponad 60% lżejsze od innych materiałów ściennych. Ich lekkość ma znaczenie zarówno ze względu na obciążenie stropu masą całej ścianki, jak i na wysiłek murarzy przy przenoszeniu bloczków. Duże znaczenie podczas budowy ma sposób łączenia cegieł, pustaków czy bloczków – może on ułatwić lub utrudnić murowanie.

Bloczki YTONG PP4/0.6 S gr. 15 cm
(budowa ścian konstrukcyjnych zewnętrznych, wewnętrznych oraz działowych)

Bloczki z betonu komórkowego YTONG PP4/0,6 S 15 cm o wymiarach 599 x 150 x 199 mm, przeznaczone są do wykonywania ścian działowych. Bloczek YTONG wyposażony w system pióro-wpust. Dzięki swojej porowatej strukturze są o ponad 60% lżejsze od innych materiałów ściennych. Ich lekkość ma znaczenie zarówno ze względu na obciążenie stropu masą całej ścianki, jak i na wysiłek murarzy przy przenoszeniu bloczków. Duże znaczenie podczas budowy ma sposób łączenia cegieł, pustaków czy bloczków – może on ułatwić lub utrudnić murowanie.


Bloczki YTONG PP4/0.6 S gr. 17.5 cm
(budowa ścian konstrukcyjnych zewnętrznych, wewnętrznych oraz działowych)

Bloczek z betonu komórkowego YTONG PP4/0,6 S 17,5 cm o wymiarach 599 x 175 x 199 mm, przeznaczony do wykonywania ścian nośnych oraz działowych. Bloczek YTONG wyposażony w system pióro-wpust. Dzięki swojej porowatej strukturze są o ponad 60% lżejsze od innych materiałów ściennych. Ich lekkość ma znaczenie zarówno ze względu na obciążenie stropu masą całej ścianki, jak i na wysiłek murarzy przy przenoszeniu bloczków. Duże znaczenie podczas budowy ma sposób łączenia cegieł, pustaków czy bloczków – może on ułatwić lub utrudnić murowanie.

Bloczki YTONG PP4/0,6 S gr. 20,0 cm
(Mur dwuwarstwowy, ściany wewnętrzne nośne)

Bloczek z betonu komórkowego YTONG PP4/0,6 S 20 cm o wymiarach 599 x 200 x 199 mm, przeznaczony do wykonywania ścian nośnych oraz działowych. Bloczek YTONG wyposażony w system pióro-wpust. Dzięki swojej porowatej strukturze są o ponad 60% lżejsze od innych materiałów ściennych. Ich lekkość ma znaczenie zarówno ze względu na obciążenie stropu masą całej ścianki, jak i na wysiłek murarzy przy przenoszeniu bloczków. Duże znaczenie podczas budowy ma sposób łączenia cegieł, pustaków czy bloczków – może on ułatwić lub utrudnić murowanie.

Bloczki YTONG PP4/0,6 S+GT gr. 24,0 cm
(Mur dwuwarstwowy, ściany wewnętrzne nośne)

Bloczek z betonu komórkowego YTONG PP4/0,6 S+GT 24 cm o wymiarach 599 x 240 x 199 mm, przeznaczony do wykonywania ścian o zwiększonej wytrzymałości. Bloczek YTONG wyposażony w uchwyt montażowy oraz system pióro-wpust. Bloczki z betonu komórkowego YTONG są doskonałym materiałem na ściany działowe, znacznie ułatwiają i przyspieszają one prace murarskie. Dzięki swojej porowatej strukturze są o ponad 60% lżejsze od innych materiałów ściennych. Ich lekkość ma znaczenie zarówno ze względu na obciążenie stropu masą całej ścianki, jak i na wysiłek murarzy przy przenoszeniu bloczków. Duże znaczenie podczas budowy ma sposób łączenia cegieł, pustaków czy bloczków – może on ułatwić lub utrudnić murowanie.

Bloczki YTONG PP4/0,6 S+GT gr. 30,0 cm
(Mur dwuwarstwowy)

Do budowy ścian dwuwarstwowych używa się bloczków z betonu komórkowego YTONG o grubości 30 cm.Bloczki tego typu przeznaczone są do wznoszenia jednowarstwowych murów konstrukcujnych z cienkimi spoinami. Dzięki powierzchni czołowej profilowanej na pióro i wpust, spoiny pionowe nie wypełnia się zaprawą. Dodatkowo w powierzchniach czołowych wyfrezowane są uchwyty ułatwiające przenoszenie i ustawianie bloczków.

Bloczek YTONG PP4/0.6 S+GT gr. 36.5 cm
(budowa ścian konstrukcyjnych zewnętrznych i wewnętrznych)

Bloczek z betonu komórkowego YTONG PP4/0.6 S+GT 36.5 cm o wymiarach 599 x 365 x 199 mm, przeznaczony jest do wykonywania ścian o zwiększonej wytrzymałości. Bloczek YTONG wyposażony w uchwyt montażowy oraz system pióro-wpust. Dzięki powierzchni czołowej profilowanej na pióro i wpust, spoiny pionowe nie wypełnia się zaprawą. Dodatkowo w powierzchniach czołowych wyfrezowane są uchwyty ułatwiające przenoszenie i ustawianie bloczków.

Bloczek YTONG PP4/0.6 S+GT 40 cm
(budowa ścian konstrukcyjnych zewnętrznych i wewnętrznych)

Bloczek z betonu komórkowego YTONG PP4/0,6 S+GT 40 cm o wymiarach 599 x 400 x 199 mm, przeznaczony do wykonywania ścian o zwiększonej wytrzymałości. Bloczek YTONG wyposażony w uchwyt montażowy oraz system pióro-wpust. Dzięki powierzchni czołowej profilowanej na pióro i wpust, spoiny pionowe nie wypełnia się zaprawą. Dodatkowo w powierzchniach czołowych wyfrezowane są uchwyty ułatwiające przenoszenie i ustawianie bloczków.


Bloczek YTONG PP4/0.6 Mix gr. 5/10
(przeznaczone do remontów, renowacji i aranżacji wnętrz, remonty, renowacje, obudowa wanien i kominków, zabudowa kuchni)

Bloczki z betonu komórkowego YTONG PP4/0,6 MIX 5/10. Przeznaczone do remontów i modernizacji. Bloczek tego typu posiada gładką powierzchnię ułatwiającą prace wykończeniowe.

 

 

 

Wśród produktów dostępnych na zamówienie znajdziecie Państwo wszystkie pozostałe typy bloczków, również z serii: Energo+, Energo, Forte, Interio, PP3, PP2.

Designed by BE-BE Webdesign - your page.