Płyty OSB

Płyty OSB to materiał do wszechstronnych zastosowań budowlanych i konstrukcyjnych są wysokiej jakości produktem drewnopodobnym. Cechują je bardzo dobre parametry techniczne. Stanowią doskonały materiał wykorzystywany w budownictwie na pokrycia dachowe, poszycia ścian zewnętrznych i wewnętrznych, podłoże dla podłóg panelowych lub wykładzin dywanowych, do budowy ścianek działowych, podbitek i wielu innych elementów budynku.

 

 

 

 

Płyta OSB - to w rozwinięciu Oriented Strand Boards, w tłumaczeniu - płyta o ukierunkowanych wiórach płaskich. Jest produktem drzewnym, płaskoprasowaną płytą trójwarstwową, która składa się z prostokątnych wiórów płaskich, które pod wpływem wysokiego ciśnienia i temperatury, przy zastosowaniu jako spoiwa żywic syntetycznych, sprasowywane są metodą walcowania na gorąco. Jest to pierwsza płyta drewnopochodna opracowana specjalnie dla budownictwa.

Płyta OSB odznacza się stabilnością kształtu, bardzo dobrą odpornością na wpływy warunków atmosferycznych, uderzenia, dobrym tłumieniem dźwięków, łatwą obrabialnością i przetwarzalnością. Mikrostruktura zazębionych ze sobą wiórów zapobiega wyłamywaniu się krawędzi również przy łączeniu na wkręty czy gwoździe. Poza tym, co jest bardzo ważne w budownictwie szkieletowym, gwarantuje wysokie parametry mechaniczne, tj. sztywność oraz wytrzymałość na zginanie i ścinanie.

Jest to drewnopochodna płyta o wszechstronnych zastosowaniach, stanowiąca alternatywę dla desek, sklejki i zwykłej płyty wiórowej.W naszej ofercie znajdziecie Państwo płyty OSB firmy Kronpol OSB/3 wszystkie grubości w wymiarze 2500 x 1250. Jest to płyta przenosząca obciążenia do stosowania w środowisku o umiarkowanej wilgotności na zewnątrz i wewnątrz. Jej niewątpliwą zaletą jest bardzo mały udział kleju w płycie, przez co płyta kwalifikuje się do klasy higieny E 1.

                       

Na specjalne zamówienie płyta KRONOPOL OSB/3 dostępna jest również nie tylko jako płyta o krawędziach prostych o zastosowaniach uniwersalnych, ale także w formie uszlachetnionej do zastosowań jako płyta frezowana jest na pióro i wpust ze wszystkich stron płyty, lub tylko wzdłuż dłuższych krawędzi - płyta przeznaczona do stosowania w konstrukcji dachów i podłóg.

           

Designed by BE-BE Webdesign - your page.