Styropian

Styropian to porowate tworzywo sztuczne otrzymane poprzez spienienie granulek polistyrenu. Składa się z zamkniętych komórek o obłych kształtach, wewnątrz których znajduje się pianka polistyrenowa. Komórki są ze sobą połączone i występują między nimi niewielkie pustki powietrzne (ich ilość i wielkość zależy od gęstości materiału), co uwidacznia się na przełomie styropianu.

 

 

 styropian wygladStyropian to materiał lekki, trwały i niedrogi, a przy tym łatwy w obróbce i montażu. Jest świetnym materiałem do izolacji cieplnych. To materiał nietoksyczny i nieszkodliwy dla zdrowia. Właściwie położony i zabezpieczony nie traci swoich właściwości przez cały czas eksploatacji, nie butwieje, nie gnije, jest odporny na algi i grzyby. Styropian jest materiałem samogasnącym. Stosowany jest często w budownictwie, jako lekki materiał termoizolacyjny oraz jest wykorzystywany jako np. rdzeń izolacyjno-konstrukcyjny przy produkcji budowlanych płyt warstwowych. Jest również stosowany, po odpowiedniej obróbce mechanicznej, jako materiał do wykonywania izolacji akustycznej.

styropian granulatStyropian - czyli polistyren ekspandowany - aż w 98% składa się z powietrza, które jest doskonałym izolatorem cieplnym; pozostałe 2% to polistyren. Podczas produkcji granulki polistyrenu są podgrzewane i spieniane. W zależności od stopnia spienienia uzyskuje się styropiany o różnej gęstości. Styropiany o małej gęstości są słabe mechanicznie i łatwo ulegają zgnieceniu, o większej są twardsze i umożliwiają poprawne izolowanie niektórych elementów konstrukcyjnych narażonych na duże obciążenie (np. dachy, podłogi, elementy do formowania ścian, stropów żelbetowych). W specjalnych formach kształtuje się z nich bloki, które później tnie się na płyty i sezonuje.

sezonowanie

Właściwie przeprowadzony proces sezonowania ma duży wpływ na jakość styropianu, dzięki sezonowaniu staje się on bowiem stabilny wymiarowo. Jeśli na ścianach ułoży się płyty niesezonowane, albo wysezonowane w niewłaściwy sposób, będą się one odkształcać po ułożeniu, co spowoduje powstanie mostków cieplnych i obniżenie jakości całego ocieplenia.

Firma AROL BUD oferuje wyłącznie styropian najlepszych i sprawdzonych producentów jakich można spotkać na rynku. Nigdy nie oferujemy naszym klientom towaru z niewiadomego źródła lub przesadnie taniego. Ponieważ bardzo prawdopodobne, że producent sprzedający produkt w obniżonej cenie zaoszczędził na kosztach sezonowania lub przez dodanie w procesie produkcyjnym zbyt dużej ilości regranulatu. Dodatek rzędu kilku procent jest rzeczą normalną w procesie technologicznym, jeśli jednak będzie go znacznie więcej - wpłynie to znacząco na jakość produktu.

szalunki tracone styropianZe styropianu produkuje się przede wszystkim gładkie płyty przeznaczone do ocieplania ścian, połaci dachu, stropów i fundamentów. Inne, rzadziej stosowane wyroby styropianowe to płyty specjalne (np. ryflowane, nacinane, laminowane), elewacyjne profile ozdobne, granulat, szalunki tracone i różnego rodzaju taśmy dylatacyjne.

 

 


 

W  stałej ofercie firmy AROL BUD znajdziecie Państwo następujące rodzaje wyrobów ze styropianu:


Styropiany elewacyjne

 

Produkt   Współczynnika przewodzenia ciepła[ λD]  
  Wytrzymałość na zginanie  
NeoGraphite 031   0,031 W/mK  BS100
NeoGraphite 033  0,033 W/mK  BS75
NeoFasada EPS 70 038  0,038 W/mK  BS115
NeoFasada EPS 70 040 0,040 W /mK BS115
NeoFasada Super 040 0,040 W /mK  BS100 
NeoFasada Premium 042 0,042 W /mK BS75
NeoFasada Standard 045 0,045 W /mK BS75

Neographite Fasada

neografit fasada

Płyty styropianowe Neographite Fasada 031 i 033 firmy Neotherm odznaczają się bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości polistyrenu grafitowego charakteryzują się bardzo niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła - nieosiągalnym dla styropianu standardowego. Są naturalnie hydrofobowe, samogasnące (Euroklasa E), odporne na korozję biologiczną, a izolacja z nich wykonana trwale zabezpiecza budynek przed utratą ciepła. Są bardzo lekkie (kilkakrotnie lżejsze niż alternatywne materiały izolacyjne), a co za tym idzie łatwe w obróbce i zamontowaniu.

Zastosowanie produktu:
• ocieplanie ścian metodą lekką-mokrą oraz w bezspoinowych systemach ociepleń (BSO), które neografit fasada2dopuszczają zadeklarowany poziom parametrów technicznych w dokumentach odniesienia.
• do wykonywania zewnętrznych pionowych izolacji cieplnych:
- izolacja cieplna ścian z elementami z okładziną i wentylowaną szczeliną powietrzną
- izolacja cieplna ścian w konstrukcji szkieletowej z okładziną
• do wykonywania wewnętrznych pionowych izolacji cieplnych:
- izolacja cieplna w konstrukcjach wewnętrznych ścianek działowych
• do wykonywania zewnętrznych poziomych izolacji cieplnych:
- izolacja cieplna w stropodachach wentylowanych
- izolacja cieplna podłóg miedzy legarami

 

Neofasada EPS

neofasada premiumPłyty styropianowe Neofasada EPS 70-038, EPS 70-040, Standard, Premium i Super firmy Neotherm odznaczają się bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi. Są naturalnie hydrofobowe, samogasnące (Euroklasa E), odporne na korozję biologiczną, a izolacja z nich wykonana trwale zabezpiecza budynek przed utratą ciepła. Są bardzo lekkie (kilkakrotnie lżejsze niż alternatywne materiały izolacyjne), a co za tym idzie łatwe w obróbce i zamontowaniu.        

Zastosowanie produktu:
ocieplanie ścian metodą lekką-mokrą oraz w bezspoinowych systemach ociepleń (BSO)
• do wykonywania zewnętrznych pionowych izolacji cieplnych:
- izolacja cieplna ścian z elementami z okładziną i wentylowaną szczeliną powietrzną
neofasada super- izolacja cieplna ścian szczelinowych z niewentylowaną szczeliną powietrzną
- izolacja cieplna ścian w konstrukcji szkieletowej z okładziną
• do wykonywania wewnętrznych pionowych izolacji cieplnych:
- izolacja cieplna w konstrukcjach wewnętrznych ścianek działowych
• do wykonywania zewnętrznych poziomych izolacji cieplnych:
- izolacja cieplna stropów od spodu z okładziną
- izolacja cieplna w lekkich stropach szkieletowych z okładziną
- izolacja cieplna w stropodachach wentylowanych
- izolacja cieplna podłóg między legarami

 

Styropiany podłogowe i parkingowe 

 

Produkt
  Współczynnika przewodzenia ciepła[ λD]  
  Wytrzymałość na ściskanie  
Dach-Podłoga Standard 040  0,040 W /mK 1800 kg/m2
Dach-Podloga Premium 039 0,039 W/mK  2100 kg/m2 
Dach-Podłoga Super 038  0,038 W/mK  2400 kg/m2 
EPS 100 038 0,038 W/mK 3000 kg/m2
Dach-Podłoga NeoGraphite 031  0,031 W /mK  2100 kg/m2
     
Podłoga-Parking EPS 150 036 0,036 W /mK  4500kg/m2 
Podłoga-Parking EPS 200 034 0,034 W /mK  6000kg/m2 

 

Neodach Podłoga

neodach podlogaPłyty styropianowe Neodach Podłoga EPS 100 - 038, Standard, Premium i Super firmy NEOTERM wyróżniają się specyficznymi właściwościami fizyko-mechanicznymi, naturalną hydrofobowością, stabilnością wymiarów po zaaplikowaniu, dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi, a także dużą wytrzymałością mechaniczną. Są również odporne na starzenie. Ponad to płyty są absolutnie ekologiczne, wolne od związków FCKW, które niszczą warstwę ozonową, bezpieczne dla zdrowia, nie podrażniają skóry i nie wywołują alergii. Płyty Neodach Podłoga są bardzo lekkie, łatwe w obróbce i montażu. Ciężar płyt jest kilkakrotnie mniejszy niż alternatywnych materiałów izolacyjnych, co powoduje, że w znacznie mniejszym stopniu obciążają konstrukcje.

Zastosowanie produktu:
-ocieplanie dachów i podłóg o obciążeniach użytkowych wg. wskaźnika danego produktu,
-do wykonania izolacji termicznej dachów użytkowych i nieużytkowych, płaskich i spadzistych, nowych i regenerowanych,
-do wykonania izolacji termicznej podłóg na gruncie oraz na stropie żelbetowym normalnie obciażonej.

Neopodłoga Parking

neopodloga parkingPłyty styropianowe Neopodłoga Parking EPS 200-034 i EPS 150-036 firmy NEOTERM wyróżniają się specyficznymi właściwościami fizyko-mechanicznymi, naturalną hydrofobowością, stabilnością wymiarów po zaaplikowaniu, dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi, a także dużą wytrzymałością mechaniczną. Są również odporne na starzenie. Poza tym płyty są absolutnie ekologiczne, wolne od związków FCKW, które niszczą warstwę ozonową, bezpieczne dla zdrowia, nie podrażniają skóry i nie wywołują alergii. Płyty Neopodłoga Parking są bardzo lekkie, łatwe w obróbce i montażu. Ciężar płyt jest kilkakrotnie mniejszy niż alternatywnych materiałów izolacyjnych, co powoduje, że w znacznie mniejszym stopniu obciążają konstrukcje.

Zastosowanie produktu:
-do wykonywania izolacji cieplnej w budownictwie o obciążeniu użytkowym wg. wskaźnika danego produktu,
-do wykonania izolacji termicznej dachów użytkowych i nieużytkowych, płaskich i spadzistych, nowych i regenerowanych,
-do wykonania izolacji termicznej podłóg na gruncie oraz na stropie żelbetowym normalnie obciążonej.

Neographite Dach / Podłoga

dach pod grafitPłyty styropianowe Neographite Dach/Podłoga 031 firmy Neotherm odznaczają się bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości polistyrenu grafitowego charakteryzują się bardzo niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła - nieosiągalnym dla styropianu standardowego. Są naturalnie hydrofobowe, samogasnące (Euroklasa E), odporne na korozję biologiczną, a izolacja z nich wykonana trwale zabezpiecza budynek przed utratą ciepła. Są bardzo lekkie (kilkakrotnie lżejsze niż alternatywne materiały izolacyjne), a co za tym idzie łatwe w obróbce i zamontowaniu. Są one zalecane do wielu aplikacji.

Zastosowanie produktu:
-ocieplanie dachów i podłóg o obciążeniach użytkowych do 2,1 t/m2
-do wykonania izolacji termicznej dachów płaskich i spadzistych, nowych i regenerowanych
-do wykonania izolacji termicznej podłóg na gruncie oraz na stropie żelbetowym normalnie obciążonych

Styropiany wodoodporne / fundamentowe

 

Produkt   Współczynnika przewodzenia ciepła[ λD]  
  Wytrzymałość na zginanie  
Neoaqua Premium  0,038 W /mK  3000 kg/m2
Neoaqua Super 0,035 W /mK 4500 kg/m2
Neoaqua Standard  0,038 W /mK  3000 kg/m2
Neoaqua Max 0,034 W /mK 6000 kg/m2

Neoaqua PREMIUM

neoaqua premiumWodoodporne płyty styropianowe Neoaqua Premium produkowane są ze specjalnego polistyrenu o obniżonej hydrofobowości. Płyty są technologicznie formowane bezpośrednio w zadany kształt. Standardowo krawędzie płyt wyprofilowane są na połączenie zakładkowe. Na powierzchni płyty występują specjalnie ukształtowane dreny odprowadzające wodę. Daje to możliwość stosowania płyt Neoaqua Premium w drenażowych i bezdrenażowych systemach termoizolacji ścian fundamentowych poniżej poziomu gruntu.

Wodoodporne płyty izolacyjne Neoaqua Premium technologicznie formowane są idealną termoizolacją wszędzie tam, gdzie może wystąpić długotrwałe działanie wody. Przeznaczone one są do wykonywania izolacji termicznej: ścian fundamentowych, podłóg na stropie w pomieszczeniach wilgotnych, pomieszczeń o dużej wilgotności np. chłodni, mroźni, myjni,posadzek przemysłowych o obciążeniu użytkowym do 30 kN/m2 wykonanych bezpośrednio na gruncie.


Neoaqua SUPER

neoaqua superWodoodporne płyty styropianowe Neoaqua Super produkowane są ze specjalnego polistyrenu o obniżonej hydrofobowosci. Płyty sa technologicznie formowane bezpośrednio w zadany kształt. Standardowo krawędzie płyt wyprofilowane są na połączenie zakładkowe. Na powierzchni płyty występują specjalnie ukształtowane dreny odprowadzające wodę. Daje to możliwość stosowania płyt Neoaqua Super w drenażowych i bezdrenażowych systemach termoizolacji ścian fundamentowych poniżej poziomu gruntu oraz do termoizolacji dachów odwróconych.
Wodoodporne płyty izolacyjne Neoaqua Super technologicznie formowane są idealną termoizolacją wszędzie tam, gdzie może wystąpić długotrwałe działanie wody. Przeznaczone one są do wykonywania izolacji termicznej:
- ścian fundamentowych,
- podłóg na stropie w pomieszczeniach wilgotnych,
- pomieszczeń o dużej wilgotności np. chłodni, mroźni, myjni,
- posadzek przemysłowych o obciążeniu użytkowym do 45 kN/m2 wykonanych bezpośrednio na gruncie,
- dachów o odwróconym układzie warstw.

Neoaqua STANDARD

neoaqua standardWodoodporne płyty styropianowe Neoaqua Standard produkowane są ze specjalnego polistyrenu o obniżonej hydrofobowości. Wyróżniają się specyficznymi właściwościami fizyko-mechanicznymi, stabilnością wymiarów pozaaplikowaniu, bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi, a także dużą wytrzymałością mechaniczna. Są również odporne na starzenie. Poza tym płyty są absolutnie ekologiczne, wolne od związków FCKW, które niszczą warstwę ozonowa, bezpieczne dla zdrowia, nie podrażniają skóry i nie wywołują alergii.
Wodoodporne płyty izolacyjne Neoaqua Standard są idealną termoizolacją wszędzie tam, gdzie może wystąpić długotrwałe działanie wody. Przeznaczone one są do wykonywania izolacji termicznej:
- ścian fundamentowych,
- podłóg na stropie w pomieszczeniach wilgotnych,
- pomieszczeń o dużej wilgotności np. chłodni, mroźni, myjni,
- posadzek przemysłowych o obciążeniu użytkowym do 30 kN/m2 wykonanych bezpośrednio na gruncie.


Neoaqua MAX

neoaqua maxWodoodporne płyty styropianowe Neoaqua Max produkowane są ze specjalnego polistyrenu o obniżonej hydrofobowości. Są absolutnie ekologiczne, wolne od związków FCKW, które niszczą warstwę ozonowa, bezpieczne dla zdrowia, nie podrażniają skóry i nie wywołują alergii. Płyty Neoaqua Max są bardzo lekkie, łatwe w obróbce i montażu. Ciężar płyt jest kilkakrotnie mniejszy niż alternatywnych materiałów izolacyjnych, co powoduje, ze w znacznie mniejszym stopniu obciążają konstrukcje.
Wodoodporne płyty izolacyjne Neoaqua Max są idealną termoizolacją wszędzie tam, gdzie może wystąpić długotrwałe działanie wody. Przeznaczone one są do wykonywania izolacji termicznej:
- ścian fundamentowych,
- podłóg na stropie w pomieszczeniach wilgotnych,
- pomieszczeń o dużej wilgotności np. chłodni, mroźni, myjni,
- posadzek przemysłowych o obciążeniu użytkowym do 60 kN/m2 wykonanych bezpośrednio na gruncie.

 

W ofercie firmy AROL BUD znajdziecie Państwo również styropapy laminowane jednostronnie i dwustronnie oraz styropian akustyczny i styropian dyfuzyjny.

Styropiany Akustyczne

NeoacousticAkustyczne płyty styropianowe Neoacoustic firmy NEOTHERM wyróżniają się specyficznymi właściwościami fizyko-mechanicznymi, naturalna hydrofobowoscia, stabilnością wymiarów po zaaplikowaniu, dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi, a także dużą wytrzymałością mechaniczną. Są również odporne na starzenie. Poza tym płyty są absolutnie ekologiczne, wolne od związków FCKW, które niszczą warstwę ozonowa, bezpieczne dla zdrowia, nie podrażniają skóry i  nie wywołują alergii. Akustyczne płyty styropianowe Neoacoustic są bardzo lekkie, łatwe w obróbce i montażu. Ciężar płyt jest kilkakrotnie mniejszy niż alternatywnych materiałów izolacyjnych, co powoduje, że w znacznie mniejszym stopniu obciążają konstrukcje, są materiałem który przy niewielkiej gęstości może wytrzymywać duże obciążenia mechaniczne.

Zastosowanie produktu:
Izolacja cieplna i akustyczna stropów miedzy kondygnacyjnych od dźwięków uderzeniowych w technologii podłogi pływającej w budynkach mieszkalnych: jednorodzinnych, wielorodzinnych, zamieszkania zbiorowego oraz użyteczności publicznej: szkołach, przedszkolach,szpitalach, bibliotekach, hotelach, biurowcach i innych.

Styropiany dyfuzyjne

neodyfuzja superParoprzepuszczalne płyty fasadowe Neodyfuzja Super 040 oraz Neodyfuzja Graphite 031 są pierwszym wyrobem styropianowym z zadeklarowanym na tak niskim poziomie współczynnikiem oporu dyfuzyjnego pary wodnej na polskim rynku. Paroprzepuszczalne płyty fasadowe Neodyfuzja są absolutną nowością na rynku w których proces odprowadzania pary wodnej z przegrody dokonuje się poprzez krawędzie płyt, efekt ten uzyskuje się poprzez odpowiednie mocowanie płyt na ścianie. Dzięki specjalnemu ukształtowaniu krawędzi charakteryzują się prawie dziesięciokrotnie wyższą paroprzepuszczalmością w porównaniu do płyt standardowych, współczynnik oporu dyfuzyjnego paroprzepuszczalnych płyt fasadowych Neodyfuzja μ wynosi poniżej 5. Wysoka paroprzepuszczalność płyt Neodyfuzja, zastała potwierdzona wynikami badań Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie. Paroprzepuszczalne płyty fasadowe Neodyfuzja Super 040 i Neodyfuzja Graphite 031 firmy NEOTHERM odznaczają się bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi. Produkowane są o grubościach 10, 12, 14, 15, 16, 18, 20 cm. Dzięki zastosowaniu płyt o wymienionych grubościach, na połączeniach płyt mostki termiczne praktycznie nie występują pomimo stworzonych kanałów do odprowadzania pary wodnej. Unikatowy kształt płyt z grupy Neodufuzja zastał zarejestrowany i opatentowany w Urzędzie Patentowym RP.

neodyfuzja grafitZastosowanie płyt styropianowych Neodyfuzja:
-do ocieplania ścian metodą lekką-mokrą oraz w bezspoinowych systemach ociepleń (BSO), w sposób
zapewniający odprowadzenie pary wodnej z przegrody
-do termoizolacji ścian świeżo wzniesionych w sposób umożliwiający szybkie odprowadzanie wody technologicznej z przegrody (nie możliwe do uzyskania przy zastosowaniu standardowych płyt styropianowych)
-do termoizolacji fasad mokrych, zawilgoconych
-do renowacji istniejących systemów ociepleń wg zasady „styropian na styropian” umożliwiający zapewnienie wysychania zawilgoconych starych dociepleń.

 

Styropiany laminowane (styropapy)

neolamin maxTermoizolacyjne płyty warstwowe Neolamin NRO Premium/Super/Max to płyty styropianowe laminowane papą podkładową na welonie z włókna szklanego. Wyróżniają się one specyficznymi właściwościami fizyko-chemicznymi, naturalną hydrofobowością, stabilnością wymiarów po zaaplikowaniu, dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi, a także dużą wytrzymałością mechaniczną umożliwiającą poruszanie się po nich w czasie montażu i użytkowania.
Termoizolacyjne płyty warstwowe Neolamin NRO Premium/Super/Max produkowane są na bazie płyt styropianowych Neodach Podłoga Premium, Neodach Podłoga Super, Neodach Podłoga EPS 100-038. Przeznaczone są do wykonywania izolacji termicznej dachów (o kacie nachylenia nie większym niż 20 stopni), i/ lub kształtowania dachów płaskich i skośnych. Mogą być również stosowane jako termoizolacja podłóg, fundamentów tarasów, a także pod wylewki betonowe oraz jako warstwa izolacyjna pod papę wierzchniego krycia. Płyty Neolamin NRO posiadają pełna klasyfikację bezpieczeństwa pożarowego w zakresie klasy reakcji na ogień dla wyrobów dachowych, zostały w klasie BROOF(t1) odporności na ogień zewnętrzny oraz jako nie rozprzestrzeniające ognia (NRO) wg Instrukcji ITB . Produkowane są na bazie płyt styropianowych o klasie reakcji na ogień co najmniej E. Wykonanie całego przykrycia dachu z płyt Neolamin NRO pozwala uzyskać klasę odporności ogniowej na poziomie RE15. Płyty Neolamin NRO mogą być laminowane jednostronnie lub dwustronnie. Takie rozwiązanie wpływa na znaczne skrócenie czasu wykonania termoizolacji dachu. Należy je układać na niepalnych podłożach, takich jak blachy fałdowe, płyty żelbetowe.

Zastosowanie produktu:
- do wykonywania izolacji termicznej dachów o kacie nachylenia nie większym niż 20 stopni
- do wykonywania izolacji termicznej stropodachów i tarasów
- do ocieplania ścian poniżej i powyżej poziomu gruntu
- do termoizolacji podłóg, fundamentów i tarasów
- do kształtowania dachów płaskichStyropian możemy dostarczyć również w blokach o maksymalnych wymiarach: długość 6 m szerokość 1,2 m (cenę w takim przypadku ustalamy indywidualnie).

Uwzględniając koszty transportu, styropian w oferowanych w naszym sklepie cenach dystrybuujemy w województwach małopolskim, śląskim oraz łódzkim( w wybranych powiatach). Jednak istnieje również możliwość dostarczenia towaru do województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego jednak w tym przypadku cena będzie ustalana indywidualnie z uwzględnianiem adresu dostawy i z zastrzeżeniem zamówienia na poziomie minimum logistycznego 30m3.

Designed by BE-BE Webdesign - your page.