Wełny Akustyczne

Wełny Akustyczne - ścianki działowe

scianki dzialoweDzięki swym właściwościom izolacja z wełny mineralnej znajduje zastosowanie jako izolacja akustyczna i cieplna ścianek działowych, na pojedynczej lub podwójnej konstrukcji stalowej. Producenci materiałów izolacyjnych wykonanych z wełny mineralnej (kamiennej i szklanej) oferują szereg produktów przygotowanych fabrycznie do użycia z systemami suchej zabudowy wnętrz. Ma to szczególne znacznie przy wypełnianiu przestrzeni pomiędzy okładzinami lekkich ścianek działowych, które najczęściej mocowane są do słupków pionowych rozstawionych co 60 cm. Istotnym czynnikiem przemawiającym na korzyść wełny jako materiału izolacyjnego jest również - nieosiągalna np. przez styropian - niepalność, szczególnie wymagana w pomieszczeniach użyteczności publicznej.

Warto zaznaczyć, że coraz częściej stosowana jest również wełna mineralna (o niższych gęstościach) powleczona jednostronnie specjalnym welonem szklanym, który nadaje materiałowi sztywność i ułatwia montaż. Dla osiągnięcia właściwych i wymaganych efektów izolacyjności akustycznej ścianki działowej konieczne jest użycie wełny o różnej grubości i gęstości.

 

Produkt        Przenikalność cieplna λD               Dostępne grubości mm        
       Isover Aku-Płyta 037    0.037 W/mK 50,70,100,120,150
  Isover Polterm Uni   0.040 W/mK 50,70,100,120,150

 

 

Isover Aku-Płyta 037
    
isover aku plytaTo produkt izolacji akustycznej montowanej jako wypełnienie konstrukcji lekkich ścian działowych oraz okładzin i obudów ściennych z płyt gipsowo-kartonowych. Wysoka paroprzepuszczalność zapewnia odpowiedni mikroklimat użytkowanych pomieszczeń. Aku-Płyta oferowana jest przede wszystkim w grubościach: 50, 75, 100 mm i szerokości 600 mm. Wymiary te odpowiadają wysokości profili stalowych (50, 75, 100 mm) oraz ich standardowemu rozstawowi (600 mm) podczas budowy konstrukcji ścian, okładzin i obudów ściennych.
Zastosowanie:
Izolacja akustyczna:
- lekkich ścian działowych
- sufitów podwieszanych
- okładzin i obudów ściennych
Izolacja termiczna:
- ścian murowanych warstwowych
- ścian osłon o konstrukcji szkieletowej
- ścian osłonowych hal jako wypełnienie profilowanych blach i kaset
- podłóg na legarach

Isover Polterm Uni
   
isover polterm uniPłyta izolacyjna Polterm Uni o grubości 50, 75, 100, 120 i 150 mm to płyta z wełny mineralnej otrzymanej z włókien skalnych. Wełna mineralna ISOVER Polterm Uni to produkt o bardzo dobrych właściwościach akustycznych. Do stosowania jako izolacja termiczna i akustyczna: ścian działowych, ścian murowanych warstwowych, ścian osłonowych o konstrukcji szkieletowej, podłóg na legarach i sufitów podwieszanych, ścian osłonowych hal jako wypełnienie profilowanych blach i kaset.
Zastosowanie
Izolacja termiczna i akustyczna:
– ścian działowych
– ścian murowanych warstwowych
– ścian osłonowych o konstrukcji szkieletowej
– podłóg na legarach i sufitów podwieszanych
– ścian osłonowych hal jako wypełnienie profilowanych blach i kaset

 

Wełny mineralne dostępne na zamówienie

Ponadto na zamównienie możemy dostarczyć również akustyczne wełny mineralne na ścianki działowe typu: Isover Aku-Płyta oraz Isover Polter Max. Po wcześniejszym uzgodnieniu również pozostałe produkty z tej kategorii innych firm, z którymi współpracujemy.

Designed by BE-BE Webdesign - your page.