Dach Skośne, Poddasza

Wełna do izolacji poddasza - Dachy skośne

skosne schwenkIzolacja termiczna dachów skośnych zapobiega ucieczce ciepła z domu przez dach budynku. Do ocieplenia poddasza najczęściej stosuje się wełną mineralną (kamienną i szklaną). Oferuje ona najwięcej możliwości technicznych. Jest oferowana w formie płyt, mat bądź granulatu (wdmuchiwanej). Ma bardzo dobre właściwości termoizolacyjne i paroprzepuszczalne. Jest również niepalna. Jako jedyny materiał izolacyjny ma najwyższą klasę reakcji na ogień A1.

Wybór wełny jako materiału izolacyjnego często jest również podyktowany stosunkowo niską ceną i znajomością technologii układania wśród wykonawców. Zaletą wykorzystania wełny mineralnej jest także możliwość "kształtowania" ocieplenia i łatwość wypełniania trudno dostępnych miejsc. Pozwala to zachować ciągłość izolacji termicznej i uniknąć w ten sposób powstawania mostków termicznych.

Aby uchronić poddasze przed stratami ciepła, dach powinno się ocieplać warstwą izolacji termicznej grubości 20-25 cm (jeszcze lepiej by miała ona 30-40 cm). Tak grube ocieplenie zwykle nie mieści się między krokwiami dachu, dlatego układa się je w dwóch warstwach. Pierwszą umieszcza się między krokwiami i ciasno upycha pomiędzy nimi tak, aby się nie zsuwała. Drugą, dodatkową warstwę ocieplenia, osłaniającą konstrukcję dachu (krokwie i jętki), układa się pod krokwiami. Dzięki temu nie tworzą się mostki termiczne, czyli miejsca, przez które ciepło szybciej.

Wybierając wełnę mineralną do izolacji poddasza musimy pamiętać, że będzie ona "wciskana" w przestrzeń między krokwiami. Najlepiej wykorzystać produkty z wełny sprężystej. Zbyt twardą i zbyt miękką trudno będzie ułożyć tak, aby pomiędzy jej pasami nie pozostały szczeliny.

Produkt Przenikalność cieplna λD       Produkt
Przenikalność cieplna λD
Isover Uni-Mata 0,039 W/m2       Isover Super-Mata 0,033 W/m2
Isover Uni-Mata Komfort 0,039 W/m2       Ursa Platinium DF 0,032 W/m2
Isover Uni-Mata Flex 0,039 W/m2       Schwenk Climowool DF2 0,034 W/m2
Isover Uni-Mata Plus 0,038 W/m2       Isover Profit-Mata 0,035 W/m2
Ursa Silver 0,039 W/m2       Ursa Gold 0,035 W/m2
Schwenk CLIMOWOOL DF1 0,039 W/m2       Ursa Pure 0,035 lub 0,039 W/m2
Eurofibre Super 039 0,039 W/m2       Schwenka Climowool DF3 0,032 W/m2
         

Uni MataIsover Uni-Mata, Komfort, Flex, Plus

To wełny szklane sprzedawane w postaci zrolowanej maty do izolacji termicznej, przeznaczonej do montażu pomiędzy krokwiami lub innymi konstrukcjami wsporczymi. Charakteryzują się bardzo dobrą sprężystością, a ich montaż jest niezwykle łatwy. Paroprzepuszczalność zapewnia odpowiedni mikroklimat pomieszczeń. Produkt otrzymał godło Teraz Polska oraz certyfikat Keymark. W lekkiej Uni-Mata Komfort zastosowano welon, który znacznie podnosi walory użytkowe. Natomiast Uni-Mata Flex posiada zaburzony układ włókien, który efektywnie wpływa na parametry mechaniczne tego produktu. Uni-Mata Plus to uniwersalna mata doskonale sprawdzająca się we wszystkich typowych aplikacjach. Oferujemy szeroki zakres grubości wszystkich typów mat.
Zastosowanie
Izolacja cieplna i akustyczna:
- dachów skośnych pomiędzy krokwiami,
- poddaszy użytkowych i nieużytkowych,
- stropodachów dwudzielnych,
- podłóg i stropów pomiędzy legarami,
- drewnianych i stalowych konstrukcji szkieletowych

ursa silverURSA DF 39 SILVER

Mata do izolacji cieplnej, ogniochronnej i akustycznej, z wełny mineralnej. Materiał niepalny, dźwiękochłonny, paroprzepuszczalny, komprymowany, odporny na pleśń i grzyby, z włókien sprężystych.
Zastosowanie
Izolacja cieplna i akustyczna:
- izolacja dachu skośnego;
- izolacja ścianki działowej;
- izolacja ściany zewnętrznej – budownictwo szkieletowe-drewniane;
- izolacja stropu;
- izolacja sufitu podwieszanego;
- izolacja dachu – budownictwo szkieletowe-metalowe.

Schwenk Climowool DF1 039

climowool DF1Climowool łączy w sobie izolację termiczną, akustyczna z ochroną przeciwpożarową. Posiada znakomite właściwości izolacyjne i oferuje niezwykłą łatwość montażu. Ograniczone pylenie, bezzapachowość oraz miły dotyk powoduje, że praca z climowool jest zdecydowanie przyjemniejsza niż innymi rodzajami wełny mineralnej.
Zastosowanie
Izolacja cieplna i akustyczna:
- dachów skośnych (poddaszy użytkowych) w układzie jedno- i dwuwarstwowym;
- poddaszy nieużytkowych;
- w budownictwie szkieletowym;
- stropów między legarami, suftów podwieszanych, lekkich ścianek działowych.

Eurofibre Feltro Super

To lekka, o wysokiej izolacyjności termicznej wełna mineralna szklana w postaci maty pakowanej w rolki. Eurofibre superJako materiał wypełniający posiada uniwersalne zastosowanie wszędzie tam gdzie wymaga się optymalnej izolacyjności cieplnej nie obciążając nadmiernie konstrukcji budynku.
Zastosowanie:
Izolacja cieplna i akustyczna:
– dachów skośnych pomiędzy krokwiami,
– poddaszy użytkowych i nieużytkowych,
– stropodachów dwudzielnych,
– podłóg i stropów pomiędzy legarami,
– drewnianych i stalowych konstrukcji szkieletowych.

 

Wełny mineralne o lepszych parametrach przenikalności

Isover Super-Mata 033

Super MataMata z wełny mineralnej otrzymanej z włókien szklanych o najwyższych właściwościach izolacyjnych. Jest stosowana wszędzie tam, gdzie konstrukcja ogranicza możliwości stosowania materiału izolacyjnego o większej grubości. Produkt paroprzepuszczalny, zapewnia odpowiedni mikroklimat pomieszczeń. Produkt otrzymał godło Teraz Polska.
Zastosowanie
Izolacja termiczna i akustyczna:
- dachów skośnych pomiędzy krokwiami,
- poddaszy użytkowych i nieużytkowych
- podłóg i stropów drewnianych pomiędzy legarami,
- drewnianej konstrukcji szkieletowe

 

Isover Profit-Mata 035

Profit MataWełna w rolkach otrzymywania z włókien szklanych, przeznaczona do ocieplania dachów skośnych, z rodziny innowacyjnych produktów o najniższych w swojej klasie współczynnikach lambda.
Zastosowanie:
Izolacja cieplna i akustyczna:
- dachów skośnych pomiędzy krokwiami,
- poddaszy użytkowych i nieużytkowych,
- podłóg i stropów drewnianych pomiędzy legarami,
- drewnianych i stalowych konstrukcji szkieletowych.

 

Ursa Platinium 032

ursa platinumMata do izolacji cieplnej, ogniochronnej i akustycznej, z wełny mineralnej, wytrasowane linie ułatwiają docinanie materiału. Materiał niepalny, dźwiękochłonny, paroprzepuszczalny, komprymowany, odporny na pleśń i grzyby, z włókien sprężystych – materiał skutecznie klinuje się bez podwiązywania w zależności od rozstawu krokwi.
Zastosowanie
Izolacja termiczna i akustyczna:
- izolacja dachu skośnego;
- izolacja ścianki działowej;
- izolacja ściany zewnętrznej – budownictwo szkieletowe-drewniane;
- izolacja stropu;
- izolacja sufitu podwieszanego;
- izolacja dachu – budownictwo szkieletowe-metalowe.

SCHWENK CLIMOWOOL DF2 034

climwool FD2Climowool łączy w sobie izolację termiczną, akustyczna z ochroną przeciwpożarową. Posiada znakomite właściwości izolacyjne i oferuje niezwykłą łatwość montażu. Ograniczone pylenie, bezzapachowość oraz miły dotyk powoduje, że praca z climowool jest zdecydowanie przyjemniejsza niż innymi rodzajami wełny mineralnej.
Zastosowanie
Izolacja termiczna i akustyczna:
- dachów skośnych (poddaszy użytkowych) w układzie jedno- i dwuwarstwowym
- poddaszy nieużytkowych
- w budownictwie szkieletowym
- stropów między legarami, sufitów podwieszanych, lekkich ścianek działowych.

 

 

Wełny mineralne dostępne na zamówienie

Ponadto na zamównienie możemy dostarczyć również Wełny mineralne: Ursa Gold 035, Schwenk DF3 032, Ursa Pure oraz po wcześniejszym uzgodnieniu również inne produkty z tej kategorii firm z którymi współpracujemy.

 

Designed by BE-BE Webdesign - your page.