Grzejniki Aluminiowe

grzejniki aluminioweGrzejniki aluminiowe, doskonale nadają się do nowych instalacji grzewczych zasilanych nowoczesnymi źródłami ciepła. Ich ścianki dobrze przewodzą ciepło, dlatego szybko oddają je do pomieszczenia, w którym są zamontowane. Atutem grzejników aluminiowych członowych jest możliwość dokładania i odejmowania członów. Jeśli zajdzie taka potrzeba, można dodać kolejny człon do grzejnika lub go zdemontować. Grzejniki aluminiowe mają charakterystyczne otwory w górnej części, które ukierunkowują omywające je powietrze bezpośrednio na pomieszczenie, a nie do góry.

Grzejniki aluminiowe członowe wybieramy również wtedy gdy wymieniamy grzejniki, a nie planujemy grzejnik aluminiowyprzeróbek instalacji grzewczej. Sposobem podłączenia i wielkością odpowiadają one starym żeliwnym kaloryferom. W skrócie można założyć, że jeden człon odpowiada jednemu żeberku starego typu. Króćce podłączeniowe mają dokładnie taki sam rozstaw jak grzejniki żeberkowe. Wszystkie nowe grzejniki są kilkukrotnie malowane i zabezpieczane przed korozją. Z uwagi na swoją specyfikę aluminium jest bardziej odporne na podwyższoną wilgotność, dlatego dopuszcza się instalowanie grzejników aluminiowych również w łazienkach.

Wybierając grzejnik, trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii. Po pierwsze, rozmiar i moc grzewcza modelu powinny być dostosowane do pomieszczenia, w którym zostanie umieszczony. Istotna jest również jakość materiałów, z których został wykonany grzejnik. Trwałe konstrukcyjnie modele o parametrach dostosowanych do metrażu pokoju i preferencji domowników zapewnią Państwu komfort użytkowania i niskie koszty eksploatacji.

 


 Armatura Krakowska

GRZEJNIK ALUMINIOWY G 500 F

G 500 FGrzejnik ten dostosowany jest do samodzielnych jak i centralnych instalacji grzewczych, jednorurowych lub dwururowych. Przystosowany do montażu w instalacjach zawierających elementy z miedzi i jej stopów, stali oraz tworzyw sztucznych. Charakteryzuje go bardzo dobra przewodność cieplna. W celu zintensyfikowania procesu oddawania ciepła przez konwekcję ma wyprofilowany wlot i wylot powietrza. Dostosowany jest do podłączeń podłogowych i bocznych, współpracuje z nowoczesnymi układami termostatycznymi, które umożliwiają regulacje temperatury w pomieszczeniu oraz pozwalają na utrzymanie jej na stałym poziomie.

Montowany jest fabrycznie w zestawy składające się z 10-ciu członów połączonych ze sobą złączkami stalowymi i uszczelkami z fibry technicznej. W zależności od wymagań, każdy z zestawów może być indywidualnie uzupełniony lub pomniejszony o dowolną ilość członów. Grzejnik wykonany jest z wysokiej klasy stopu aluminium i krzemu w procesie odlewania ciśnieniowego.


GRZEJNIK ALUMINIOWY G 500 F/D

G 500 FDGrzejnik z dolnym podłączeniem zasilania z prawej strony. Dzięki temu przewody doprowadzające i odprowadzające wodę są praktycznie niewidoczne. Sam zawór regulacyjny konieczny w typowym grzejniku z bocznym podłączeniem został zastąpiony zaworem schowanym wewnątrz grzejnika. Do zaworu można zastosować głowicę termostatyczną zapewniającą optymalne warunki pracy grzejnika i komfort użytkowania. Grzejnik może być również wyposażony w zawór odpowietrzający. Przygotowany jest do samodzielnych jak i centralnych instalacji grzewczych. Przystosowany do montażu w instalacjach zawierających elementy z miedzi i jej stopów, stali oraz tworzyw sztucznych. Charakteryzuje go bardzo dobra przewodność cieplna. W celu zintensyfikowania procesu oddawania ciepła przez konwekcję ma wyprofilowany wlot i wylot powietrza.

Grzejnik aluminiowy montowany jest fabrycznie w zestawy składające się z 10-ciu członów połączonych ze sobą złączkami stalowymi i uszczelkami z fibry technicznej. W zależności od wymagań, każdy z zestawów może być indywidualnie uzupełniony lub pomniejszony o dowolną ilość członów. Grzejnik wykonany jest z wysokiej klasy stopu aluminium i krzemu w procesie odlewania ciśnieniowego.


GRZEJNIK ALUMINIOWY G 350 F

G 350 FDostosowany jest do samodzielnych jak i centralnych instalacji grzewczych, jednorurowych lub dwururowych o obniżonym profilu. Przystosowany do montażu w instalacjach zawierających elementy z miedzi i jej stopów, stali oraz tworzyw sztucznych. Charakteryzuje go bardzo dobra przewodność cieplna. W celu zintensyfikowania procesu oddawania ciepła przez konwekcję ma wyprofilowany wlot i wylot powietrza. Grzejnik G 350 F dostosowany jest do podłączeń podłogowych i bocznych, współpracuje z nowoczesnymi układami termostatycznymi.

Grzejnik aluminiowy montowany jest fabrycznie w zestawy składające się z 10-ciu członów połączonych ze sobą złączkami stalowymi i uszczelkami z fibry technicznej. W zależności od wymagań, każdy z zestawów może być indywidualnie uzupełniony lub pomniejszony o dowolną ilość członów. Grzejnik wykonany jest z wysokiej klasy stopu aluminium i krzemu w procesie odlewania ciśnieniowego.


GRZEJNIK ALUMINIOWY JASPIS 80

jaspis 80Jeden z najnowszych produktów firmy, grzejnik dostosowany do samodzielnych jak i centralnych instalacji grzewczych, jednorurowych lub dwururowych. Przystosowany do montażu w instalacjach zawierających elementy z miedzi i jej stopów, stali oraz tworzyw sztucznych. Wykonany ze stopu aluminium najwyższej jakości o wysokiej zawartości krzemu, co daje gwarancję dobrego przewodnictwa cieplnego. W celu zintensyfikowania procesu oddawania ciepła przez konwekcję ma wyprofilowany wlot i wylot powietrza. Dostosowany jest do podłączeń podłogowych i bocznych, współpracuje z nowoczesnymi układami termostatycznymi, które umożliwiają regulacje temperatury w pomieszczeniu oraz pozwalają na utrzymanie jej na stałym poziomie. Poprzez nałożenie powłoki cyrkonowej i anaforetycznej, grzejniki są skutecznie zabezpieczone przed korozją międzykrystaliczną i mogą z powodzeniem współpracować z instalacją miedzianą.

Grzejnik aluminiowy montowany jest fabrycznie w zestawy składające się z 10-ciu członów połączonych ze sobą złączkami stalowymi i uszczelkami z fibry technicznej. W zależności od wymagań, każdy z zestawów może być indywidualnie uzupełniony lub pomniejszony o dowolną ilość członów. Grzejnik wykonany jest z wysokiej klasy stopu aluminium i krzemu w procesie odlewania ciśnieniowego.

 

GRZEJNIK ALUMINIOWY GAVIA

gaviaGrzejnik aluminiowy GAVIA dostosowany jest do podłączeń bocznych, współpracuje z nowoczesnymi układami termostatycznymi, które umożliwiają regulacje temperatury w pomieszczeniu oraz pozwalają na utrzymanie jej na stałym poziomie. Dostosowany jest do samodzielnych jak i centralnych instalacji grzewczych, jednorurowych lub dwururowych. Dostosowany do systemów zamkniętych, zabezpieczonych przeponowym naczyniem wzbiorczym oraz systemów otwartych. Posiada możliwość montażu w instalacjach zawierających elementy z miedzi i jej stopów, stali oraz tworzyw sztucznych. Charakteryzuje go bardzo dobra przewodność cieplna. W celu zintensyfikowania procesu oddawania ciepła przez konwekcję ma wyprofilowany wlot i wylot powietrza.

Grzejnik aluminiowy montowany jest fabrycznie w zestawy składające się z 10-ciu członów połączonych ze sobą złączkami stalowymi i uszczelkami z fibry technicznej. W zależności od wymagań, każdy z zestawów może być indywidualnie uzupełniony lub pomniejszony o dowolną ilość członów. Zaleca się wyposażenie każdego grzejnika w odpowietrznik automatyczny oraz zawory odcinające. Zaleca się zastosowanie jako uszczelnienie w połączeniach taśmę teflonową.

Grzejniki Gavia występują w dwóch wielkościach różniących się wysokością:
- Gavia 500 o wysokości montażu 500mm i wysokości całkowitej 576mm
- Gavia 350 o wysokości montażu 350mm i wysokości całkowitej 433mm


GRZEJNIK ALUMINIOWY ALICE

aliceGrzejniki Alice posiadają boczne przyłącze, dedykowane są do samodzielnych i centralnych instalacji wodnych centralnego ogrzewania systemu zamkniętego i otwartego, które wykonane są ze stali, tworzyw sztucznych lub miedzi. Dzięki niskiemu ciężarowi grzejniki są lekkie i łatwe w transporcie i montażu. Wysokie ciśnienie robocze 1,0 MPa (10 barów) umożliwia ich instalację w domach jednorodzinnych. Charakteryzują się wysoką wytrzymałością i odpornością na korozję, a niska waga ułatwia instalację. Zastosowanie stopu aluminiowo-krzemowego o wysokiej przewodności cieplnej, zwiększona powierzchnia grzewcza i emisja ogrzanego powietrza przez wyloty pozwalają na uzyskanie wysokiego poziomu ekonomiczności oraz wydajności grzejników Alice. Powierzchnia kaloryfera pokryta jest anaforetycznym podkładem oraz białym lakierem proszkowym epoksydowo - poliestrowym, który nakładany jest metodą elektrostatyczną po czym wypalany w temperaturze 185° C.

Montowane fabrycznie w zestawy składające się z 10 elementów połączonych ze sobą złączkami stalowymi i uszczelkami z fibry technicznej. W zależności od wymagań, każdy z zestawów może być indywidualnie uzupełniony lub pomniejszony o dowolną ilość członów. Zaleca się wyposażenie każdego grzejnika w odpowietrznik automatyczny oraz zawory odcinające. Zaleca się zastosowanie jako uszczelnienie w połączeniach taśmę teflonową.

Grzejniki Alice występują w dwóch wielkościach różniących się wysokością:
- Alice 500 o wysokości montażu 500mm i wysokości całkowitej 576mm
- Alice 350 o wysokości montażu 350mm i wysokości całkowitej 433mm

 

Perfexim

GRZEJNIK ALUMINIOWY PERFEKT

perfect co 500Wykonane z wysokiej jakości stopów aluminium. Poszczególne człony połączone są poprzez złączki gwintowane wykonane ze stali węglowej i uszczelnione uszczelkami z materiału. Powierzchnie zewnętrzne grzejników pokryte są podwójną powłoką malarską, tj. farbą podkładową oraz farbą proszkową epoksydową. Grzejniki te przeznaczone są dla dowolnego rodzaju instalacji grzewczych systemu zamkniętego, takich jak: instalacje samodzielne, instalacje centralne, instalacje jedno- lub dwururowe.

Grzejniki aluminiowe sprzedawane są w zestawach 10-członowych zmontowanych fabrycznie. Każdy z takich zestawów może zostać pomniejszony o dowolną ilość członów lub uzupełniony dodatkowymi. Grzejniki PERFEKT posiadają zapewniony konstrukcyjnie korzystny kierunek nawiewu powietrza na ogrzewane pomieszczenie.

Dostępne wersje urządzenia:
a.CO-350 o wysokości montażu 500mm i wysokości całkowitej 575mm, głębokość 95 mm
CO-500   o wysokości montażu 350mm i wysokości całkowitej 425mm, głębokość 95 mm


GRZEJNIK ALUMINIOWY PERFEKT PLUS

perfect plusWysokiej jakości stop aluminium. Poszczególne człony połączone są poprzez złączki gwintowane wykonane ze stali węglowej i uszczelnione uszczelkami z materiału typu „TESNIT”. Powierzchnie zewnętrzne grzejników pokryte są podwójną powłoką malarską, tj. farbą podkładową oraz farbą proszkową epoksydową. Grzejniki te przeznaczone są dla dowolnego rodzaju instalacji grzewczych systemu zamkniętego, takich jak: instalacje samodzielne, instalacje centralne, instalacje jedno- lub dwururowe, w pomieszczeniach o normalnej wilgotności.

Grzejniki aluminiowe sprzedawane są w zestawach 10-członowych zmontowanych fabrycznie. Każdy z takich zestawów może zostać pomniejszony o dowolną ilość członów lub uzupełniony dodatkowymi. Grzejniki PERFEKT posiadają zapewniony konstrukcyjnie korzystny kierunek nawiewu powietrza na ogrzewane pomieszczenie.

Dostępne wersje urządzenia:
a.FF-500 o wysokości montażu 500 mm i wysokości całkowitej 575 mm, głębokość 95 mm

 grzejniki aluminiowe arolbud

 

Designed by BE-BE Webdesign - your page.