Grzejniki Perfekt

perfektGrzejniki stalowe płytowe Perfekt wchodzą w skład grupy produktów Perfekt System i przeznaczone są do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych, użyteczności publicznej i usługowych, w których nie występuje oddziaływanie środków korozyjnych. Grzejniki wykonane są z automatycznie zgrzewanych, uprzednio odpowiednio wytłoczonych (profilowanych) arkuszy blachy stalowej walcowanej na zimno, odtłuszczane, fosforanowane i gruntowane farbą podkładową. Następnie powlekane są metodą napylania elektrostatycznego, epoksydowo-poliestrową farbą proszkową farbą proszkową w kolorze białym z wysokim połyskiem.

 

perfekt2Grzejniki stalowe pokojowe marki PERFEKT SYSTEM pochodzą od polskiego producenta Perfexim (dawniej znane pod szyldem STARMEX), ich fabryka mieści się w Starogardzie Gdańskim. Solidne podejście producenta i wysoka jakość grzejników potwierdzone są 10-letnią gwarancją na grzejniki  eksploatowane w systemach centralnego ogrzewania. Produkcja każdego modelu kończy się na przeprowadzeniu rygorystycznych badań szczelności pod ciśnieniem 13 bar. Głównym zastosowaniem jest ogrzewanie pomieszczeń zarówno w instalacjach systemu otwartego jak i zamkniętego. Źródłem ciepła dla instalacji powinien być wymiennikowy węzeł cieplny, kotłownia lokalna lub kocioł indywidualny. Grzejniki nie mogą być stosowane w instalacjach połączonych z wysokotemperaturową siecią cieplną przez węzeł zmieszania pompowego lub hydroelewator.

perfekt1Grzejniki stalowe PERFEKT są wykonane z niskowęglowej stali, która jest walcowana na zimno, o grubości 1,1 mm co odpowiada klasie FePO1. Na obróbkę wstępną składają się procesy: odtłuszczanie, fosforanowanie, gruntowanie farbą podkładową. Ostateczne malowanie polega na elektrostatycznym powlekaniu farbą epoksydowo-poliestrową w kolorze białym o wysokim połysku według palety RAL 9003. Dodatkowo oferujemy także możliwość zamówienia grzejnika w dowolnym kolorze z palety RAL za dopłatą, na życzenie klienta.

Grzejniki Perfekt są pakowane w jednorazowe opakowanie z folii termokurczliwej, dodatkowym zabezpieczeniem jest tektura i narożniki, dzięki którym grzejniki są skutecznie chronione w czasie transportu.


Grzejniki Compact

boczny zaworGrzejniki kompaktowe PERFEKT typu C posiadają cztery boczne przyłącza rurowe z gwintem wewnętrznym G ½”. Pozostałe wyposażenie to dwie bocznie listwy, górna listwa ozdobna typu grill, komplet zawieszeń, odpowietrznik i korek metalowy. W instalacjach centralnego ogrzewania maksymalna wartość temperatury wody nie powinna przekraczać 95° C, natomiast wartość ciśnienia wody na poziomie dolnej krawędzi grzejnika nie powinna przewyższać poziomu 10 bar.

 

Grzejniki płytowe C11

com11cStalowy grzejnik kompaktowy wyposażony w pojedynczą płytę grzewczą i jeden konwektor z podłączeniem bocznym. Grzejnik stalowy PERFEKT C11 stosuje się do ogrzewania pomieszczeń zarówno użyteczności publicznej jak i mieszkalnych, w których występuje normalna wilgotność powietrza i nie zachodzą procesy korozyjne. Zaleca się aby grzejniki PERFEKT były stosowane w instalacji o niskich temperaturach ogrzewań wodnych systemu zamkniętego, instalacja taka powinna być zabezpieczona naczyniami wzbiorczymi. Jednak w instalacjach systemu otwartego grzejniki także prawidłowo spełniają swoją funkcję. Jako źródło dostarczanego do instalacji ciepła zaleca się kocioł indywidualny, kotłownię lokalną lub wymiennikowy węzeł cieplny. Grzejników nie powinno się stosować w instalacjach połączonych z siecią o wysokiej temperaturze cieplnej przez węzeł zmieszania pompowego bądź hydroelewator.

Grzejniki PERFEKT C11 dostępne są w następujących wariantach wielkości:

szkic C11

    Wysokość grzejników (mm)   
     300,500,600,900    
   Długość grzejników (mm)    
     od 400 do 3000  
  Głębokość grzejników (mm)    
       65

Głębokość wszystkich grzejników typu C11 wynosi 65 mm.

 

Grzejniki płytowe C22

com22cTo grzejnik stalowy, kompaktowy wyposażony w dwie płyty grzewcze i dwa konwektory, z podłączeniem bocznym. Grzejniki stalowe PERFEKT  C22 stosuje się do ogrzewania pomieszczeń zarówno użyteczności publicznej jak i mieszkalnych, w których występuje normalna wilgotność powietrza i nie zachodzą procesy korozyjne. Zaleca się aby grzejniki PERFEKT były stosowane w instalacji o niskich temperaturach ogrzewań wodnych systemu zamkniętego, instalacja taka powinna być zabezpieczona naczyniami wzbiorczymi. Jednak w instalacjach systemu otwartego grzejniki także prawidłowo spełniają swoją funkcję. Jako źródło dostarczanego do instalacji ciepła zaleca się kocioł indywidualny, kotłownię lokalną lub wymiennikowy węzeł cieplny. Grzejników nie powinno się stosować w instalacjach połączonych z siecią o wysokiej temperaturze cieplnej przez węzeł zmieszania pompowego bądź hydroelewator.

Grzejniki PERFEKT C22 dostępne są w następujących wariantach wielkości:

szkic C22

    Wysokość grzejników (mm)   
     300,500,600,900    
   Długość grzejników (mm)    
     od 400 do 3000  
  Głębokość grzejników (mm)    
       100

Głębokość wszystkich grzejników typu C22 wynosi 100 mm.

 

Grzejniki płytowe C33

com33cStalowy, kompaktowy grzejnik wyposażony w potrójną płytę grzewczą oraz trzy konwektory, z podłączeniem bocznym. Grzejniki stalowe PERFEKT C33 stosuje się do ogrzewania pomieszczeń zarówno użyteczności publicznej jak i mieszkalnych, w których występuje normalna wilgotność powietrza i nie zachodzą procesy korozyjne. Zaleca się aby grzejniki PERFEKT były stosowane w instalacji o niskich temperaturach ogrzewań wodnych systemu zamkniętego, instalacja taka powinna być zabezpieczona naczyniami wzbiorczymi. Jednak w instalacjach systemu otwartego grzejniki także prawidłowo spełniają swoją funkcję. Jako źródło dostarczanego do instalacji ciepła zaleca się kocioł indywidualny, kotłownię lokalną lub wymiennikowy węzeł cieplny. Grzejników nie powinno się stosować w instalacjach połączonych z siecią o wysokiej temperaturze cieplnej przez węzeł zmieszania pompowego bądź hydroelewator.

Grzejniki PERFEKT C33 dostępne są w następujących wariantach wielkości:

szkic C33

    Wysokość grzejników (mm)   
     300,500,600,900    
   Długość grzejników (mm)    
     od 400 do 3000  
  Głębokość grzejników (mm)    
       154

Głębokość wszystkich grzejników typu C33 wynosi 154 mm.

 

Grzejniki Uniwersalne

dolny zaworGrzejniki kompaktowe PERFEKT typu V są wyposażone w dwie listwy boczne, listwę górną ozdobną, jeden odpowietrznik, dwa korki metalowe, konsolę do zawieszenia oraz we wkładkę zaworową z 7-stopniową regulacją. Ze wzgledu na wyposażenie w 6 przyłączy (4 boczne i 2 oddolne) grzejniki te mogą być stosowane jako grzejniki kompaktowe. W tym wypadku należy wykręcić wkładkę zaworową, natomiast nieużywane przyłącza muszą zostać zaopatrzone w zaślepki i odpowietrzniki. 

 

Grzejniki płytowe V11

com11vTo uniwersalny stalowy grzejnik składający się z pojedynczej płyty grzewczej i jednego konwektora, z podłączeniem dolnym z wkładką zaworową typu V. Grzejniki stalowe PERFEKT V11 stosuje się do ogrzewania pomieszczeń zarówno użyteczności publicznej jak i mieszkalnych, w których występuje normalna wilgotność powietrza i nie zachodzą procesy korozyjne. Zaleca się aby grzejniki PERFEKT były stosowane w instalacji o niskich temperaturach ogrzewań wodnych systemu zamkniętego, instalacja taka powinna być zabezpieczona naczyniami wzbiorczymi. Jednak w instalacjach systemu otwartego grzejniki także prawidłowo spełniają swoją funkcję. Jako źródło dostarczanego do instalacji ciepła zaleca się kocioł indywidualny, kotłownię lokalną lub wymiennikowy węzeł cieplny. Grzejników nie powinno się stosować w instalacjach połączonych z siecią o wysokiej temperaturze cieplnej przez węzeł zmieszania pompowego bądź hydroelewator.

Grzejniki PERFEKT V11 dostępne są w następujących wariantach wielkości:

szkic V11

    Wysokość grzejników (mm)   
     300,500,600,900    
   Długość grzejników (mm)    
     od 400 do 3000  
  Głębokość grzejników (mm)    
       65

Głębokość wszystkich grzejników typu V11 wynosi 65 mm.

 

 

Grzejniki płytowe V22

com22vTo uniwersalny stalowy grzejnik wyposażony w podwójną płytę grzewczą i dwa konwektory, z podłączeniem dolnym z wkładką zaworową typu V. Grzejniki stalowe PERFEKT V22 stosuje się do ogrzewania pomieszczeń zarówno użyteczności publicznej jak i mieszkalnych, w których występuje normalna wilgotność powietrza i nie zachodzą procesy korozyjne. Zaleca się aby grzejniki PERFEKT były stosowane w instalacji o niskich temperaturach ogrzewań wodnych systemu zamkniętego, instalacja taka powinna być zabezpieczona naczyniami wzbiorczymi. Jednak w instalacjach systemu otwartego grzejniki także prawidłowo spełniają swoją funkcję. Jako źródło dostarczanego do instalacji ciepła zaleca się kocioł indywidualny, kotłownię lokalną lub wymiennikowy węzeł cieplny. Grzejników nie powinno się stosować w instalacjach połączonych z siecią o wysokiej temperaturze cieplnej przez węzeł zmieszania pompowego bądź hydroelewator.

Grzejniki PERFEKT V22 dostępne są w następujących wariantach wielkości:

szkic V22

    Wysokość grzejników (mm)   
     300,500,600,900    
   Długość grzejników (mm)    
     od 400 do 3000  
  Głębokość grzejników (mm)    
 100

Głębokość wszystkich grzejników typu V22 wynosi 100 mm.

 

Grzejniki płytowe V33

com33vUniwersalny stalowy grzejnik tz potrójną płytą grzewczą i trzema konwektorami, z podłączeniem dolnym i wkładką zaworową typu V. Grzejniki stalowe PERFEKT V33 stosuje się do ogrzewania pomieszczeń zarówno użyteczności publicznej jak i mieszkalnych, w których występuje normalna wilgotność powietrza i nie zachodzą procesy korozyjne. Zaleca się aby grzejniki PERFEKT były stosowane w instalacji o niskich temperaturach ogrzewań wodnych systemu zamkniętego, instalacja taka powinna być zabezpieczona naczyniami wzbiorczymi. Jednak w instalacjach systemu otwartego grzejniki także prawidłowo spełniają swoją funkcję. Jako źródło dostarczanego do instalacji ciepła zaleca się kocioł indywidualny, kotłownię lokalną lub wymiennikowy węzeł cieplny. Grzejników nie powinno się stosować w instalacjach połączonych z siecią o wysokiej temperaturze cieplnej przez węzeł zmieszania pompowego bądź hydroelewator.

Grzejniki PERFEKT V33 dostępne są w następujących wariantach wielkości:

szkic V33

    Wysokość grzejników (mm)   
     300,500,600,900    
   Długość grzejników (mm)    
     od 400 do 3000  
  Głębokość grzejników (mm)    
       154

Głębokość wszystkich grzejników typu V33 wynosi 154 mm.

grzejniki kolor perfekt

Grzejniki Perfekt występują również w odmianach z gładką przednią płytą radiatora i podłączeniem zarówno bocznym jak i dolnym - seria ta nosi nazwę Stylesmooth. Perfekt oferuje także grzejniki higieniczne, kompaktowe i uniwersalne występujące pod handlową nazwą - Hygienicsystem.

Designed by BE-BE Webdesign - your page.