Termet

termetFirma Termet oferuje swoim klientom wysokiej jakości produkty oparte na nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych. W ofercie tej firmy znajdą Państwo zarówno tradycyjne gazowe kotły centralnego ogrzewania i gazowe podgrzewacze wody przepływowej wraz z akcesoriami, jak i ekologiczne gazowe kotły kondensacyjne, czy systemy solarne. Dzięki ukierunkowaniu firmy na produkcję gazowych urządzeń grzewczych i wprowadzaniu rozwiązań zgodnych z oczekiwaniami klientów, Termet stał się jednym z liderów branży.

termet1Ukierunkowanie firmy na produkcję gazowych urządzeń grzewczych pozwoliło na osiągnięcie wysokiego poziomu specjalizacji produkcji i stworzenie nowoczesnego parku maszynowego. Dzięki kompleksowym rozwiązaniom, firma oferuje swoim klientom produkty o wysokiej jakości i niezawodności. Termet dokłada wszelkich starań, aby proponować rozwiązania nowoczesne i atrakcyjne cenowo. Firma realizuje pełny cykl badawczo-rozwojowy. Posiada własne biuro projektowe urządzeń gazowych i laboratorium badawcze, w których opracowywane są nowe technologie wykonawstwa oraz dokumentacja konstrukcyjna wszystkich produktów.

Kotły z serii Ecocondens Crystal w porównaniu do standardowych kotłów mają kompaktowe termet2rozmiary i pracują zdecydowanie ciszej. Dzięki temu ich użytkowanie jest bardziej komfortowe. Grupa kotłów Ecocondens Crystal zdobyła Złoty Medal MTP 2012, Wyróżnienie Medium Lider Instalacji 2012 oraz Medal Europejski.

Kotły Ecocondens Integra, to grupa wiszących urządzeń z wbudowanym 45 litrowym zasobnikiem. Ecocondens Integra stanowi kompletny system grzewczy w kompaktowej obudowie i zapewnia wysoką wydajność ciepłej wody użytkowej.

 


Kotły kondensacyjne wiszące
(jednofunkcyjne)

Ecocondens Crystal 20, 25, 30

ecocondens crystalEcocondens Crystal to jednofunkcyjny gazowy kondensacyjny kocioł wiszący. Jest jednym z najmniejszych urządzeń wykorzystujących efekt kondensacji do celów grzewczych na europejskim rynku. Nowoczesny wygląd i kompaktowe wymiary umożliwają zastosowanie kotła do każdej aranżacji np. zamontowanie wewnątrz szafki kuchennej. Kotły dostosowane są do pracy w układach solarnych i kaskadowych. Kocioł posiada pompę z automatycznym odpowietrznikiem, wymiennik ciepła wykonany z tłoczonej blachy nierdzewnej, palnik cylindryczny wykonany ze stali żaroodpornej, wentylator z płynną regulacją obrotów, sterowany elektronicznie. Niezależnie od długości systemu powietrzno-spalinowego kocioł utrzymuje stały poziom CO2. Nowoczesny panel sterowania z wyświetlaczem LCD, zintegrowany system autodiagnostyki, odczyt historii błędów na wyświetlaczu, sterowanie pogodowe, ogrzewanie podłogowe, zintegrowana regulacja temperatury zasobnika. W opcji współpraca z zasobnikami c.w.u. termet 120, termet 140, ZWU-200/N poprzez zawór trójdrogowy.  w wysoki stopień ochrony przeciwporażeniowej IP-44.

• Zakres modulacji 20% - 100 %
• Sprawność użyteczna kotła 107,3 %
• wysoki stopień ochrony przeciwporażeniowej IP-44

Dostępne wersje urządzenia:
Ecocondens Crystal 20 o mocy 20 kW, wydajność 9,5 l/min
Ecocondens Crystal 25 o mocy 25 kW, wydajność 13,1 l/min
Ecocondens Crystal 30 o mocy 30 kW, wydajność 16,3 l/min


Ekocondens Gold 20, 25, 30

ekocondens goldJednofunkcyjne gazowe kotły kondensacyjne - wiszące. Kotły te charakteryzują się nowoczesną, zaawansowaną konstrukcją przyjazną dla instalatorów i uzytkowników. Zastosowanie podzespołow renomowanych światowych firm gwarantuje zachowanie najwyższego poziomu jakościowego i technicznego oraz doskonałą efektywność. Niezwykle szeroki zakres modulacji pozwala na osiągnięcie bardzo niskiej mocy minimalnej - nadaje się do małych powierzchni. Zabudowana komora spalania gwarantuje niski poziom hałasu, wymiennik ciepła wykonany ze stali nierdzewnej, system wewnętrznego mieszania gazu i powietrza, pompa c.o. z automatycznym odpowietrznikiem, wentylator z płynną regulacją obrotów sterowany elektronicznie. W kotle tym zastosowano grupę hydrauliczną w postaci hydrobloku montowaną na szybkozłączach. Nowoczesny panel sterowania z wyświetlaczem LCD, pełna autodiagnostyka i funkcja pogodowa. W opcji współpraca z zasobnikami c.w.u.TERMET 120, TERMET 140, ZWU-200/N poprzez zawór trójdrogowy.

• Zakres modulacji 11 % - 100 %
• Udoskonalona detekcja płomienia
• Zmniejszenie emisji zanieczyszczeń
• wysoki stopień ochrony przeciwporażeniowej IP-44

Dostępne wersje urządzenia:
Ekocondens Gold 20 o mocy 20 kW, sprawność użyteczna kotła  107,5 %
Ekocondens Gold 25 o mocy 25 kW, sprawność użyteczna kotła  107,8 %
Ekocondens Gold 30 o mocy 30 kW, sprawność użyteczna kotła  107,8 %

 

Kotły kondensacyjne wiszące
(dwufunkcyjne)

Ecocondens Crystal 20, 25, 30

ecocondens crystal 2fDwufunkcyjny, wiszący gazowy kocioł kondensacyjny to jedne z najnowocześniejszych i najmniejszych urządzeń wykorzystujących efekt kondensacji do celów grzewczych dostępnych na europejskim rynku. Zastosowane rozwiązania sprawiły, że piece są niezwykle ekologiczne, a przy tym ekonomiczne i niezawodne. Wyposażone w pompę z automatycznym odpowietrznikiem, wentylator z płynną regulacją obrotów, sterowany elektronicznie. Niezależnie od długości systemu powietrzno-spalinowego kocioł utrzymuje stały poziom CO2. Wymiennik ciepła wykonany z tłoczonej blachy nierdzewnej z zastosowaniem techniki "zimnych drzwi". Palnik cylindryczny wykonany ze stali żaroodpornej z dodatkowym systemem wewnętrznego mieszania zapewniającym czystsze i dokładniejsze spalanie. Posiada nowoczesny panel sterowania z wyświetlaczem LCD, zintegrowany system autodiagnostyki, odczyt historii błędów na wyświetlaczu i sterowanie pogodowe. W opcji współpraca z zasobnikami c.w.u. termet 120, termet 140, ZWU-200/N poprzez wymiennik płytowy do przygotowywania ciepłej wody użytkowej.

• Zakres modulacji 20% - 100 %
• Sprawność użyteczna kotła nawet 107,8 %
• wysoki stopień ochrony przeciwporażeniowej IP-44

Dostępne wersje urządzenia:
Ecocondens Crystal 20 o mocy 20 kW, sprawność użyteczna kotła 107,3 %, wydajność 9,5 l/min
Ecocondens Crystal 25 o mocy 25 kW, sprawność użyteczna kotła 107,8 %, wydajność 13,1 l/min
Ecocondens Crystal 30 o mocy 30 kW, sprawność użyteczna kotła 107,5 %, wydajność 16,3 l/min


Ekocondens Gold 20, 25, 30

ekocondens gold 2fDwufunkcyjny, wiszący gazowy kocioł kondensacyjny Ekocondens Gold posiada zabudowaną komorę spalania gwarantującą niski poziom hałasu. Wymiennik ciepła wykonany ze stali nierdzewnej z efektem "zimnych drzwi". Posiada system wewnętrznego mieszania gazu i powietrza, pompę c.o. z automatycznym odpowietrznikiem oraz wentylator z płynną regulacją obrotów sterowany elektronicznie. W urządzeniu zastosowano nowej generacji palnik BLUEJET - cylindryczny wykonany ze stali nierdzewnej. Nowoczesny panel sterowania z wyświetlaczem LCD, pełna autodiagnostyka i funkcja pogodowa. Niezwykle szeroki zakres modulacji pozwalający na osiągnięcie bardzo niskiej mocy minimalnej - sprawia że kotły EcoCondens Gold można zastosować do ogrzania bardzo małych powierzchni oraz mieszkań. W opcji współpraca z zasobnikami c.w.u. termet 120, termet 140, ZWU-200/N poprzez wymiennik płytowy do przygotowywania ciepłej wody użytkowej.

• Zakres modulacji 11 % - 100 %
• Udoskonalona detekcja płomienia
• Zmniejszenie emisji zanieczyszczeń
• wysoki stopień ochrony przeciwporażeniowej IP-44

Dostępne wersje urządzenia:
Ekocondens Gold 20 o mocy 20 kW, sprawność użyteczna kotła 107,5 %, wydajność 9 l/min
Ekocondens Gold 25 o mocy 25 kW, sprawność użyteczna kotła 107,8 %, wydajność 13 l/min
Ekocondens Gold 30 o mocy 30 kW, sprawność użyteczna kotła 107,8 %, wydajność 17 l/min

 

Kondensacyjne kotły wiszące
(z wbudowanym zasobnikiem)

Ecocondens Integra 20, 25    

Ecocondens integraWiszące kotły kondensacyjne z serii ECOCONDENS INTEGRA charakteryzują się wbudowanym 45 litrowym zasobnikiem. Stanowią kompletny system grzewczy w kompaktowej obudowie i zapewniają wysoką wydajność ciepłej wody użytkowej  - przez pierwsze 10 min wynosi ona 15 l/min. Wysoki komfort użytkowania przy kompaktowych wymiarach urządzenia. Istotną cechą tych urządzeń jest możliwość podłączenia recyrkulacji, dzięki której ciepła woda w domach jednorodzinnych, czy mieszkaniach z rozległą instalacją, dostępna jest bezzwłocznie po odkręceniu kranu w każdym punkcie czerpania wody. Najnowszej generacji wymiennik ciepła z tłoczonej blachy nierdzewnej z technologią "zimna drzwi". Pompa c.o. z automatycznym odpowietrznikiem. Wentylator z płynną regulacją obrotów, sterowany elektronicznie. Palnik cylindryczny wykonany ze stali żaroodpornej.

• Zakres modulacji 25% - 100%
• Płaszcz zasobnika oraz wężownica ze stali nierdzewnej INOX
• Wysoki stopień ochrony przeciwporażeniowej IP44
• Funkcja antylegionella
• Zakres regulacji temperatury c.w.u. – 35°/65°C

Dostępne wersje urządzenia:
Ecocondens Integra 20 moc 20 kW, sprawność użyteczna kotła 108 %, wydajność 9,5 l/min,
Ecocondens Integra 25 moc 25 kW, sprawność użyteczna kotła 108 %, wydajność 12,4 l/min.

 

Kondensacyjne kotły stojące
(z wbudowanym zasobnikiem 107 l)

EcoCondens Solid 20, 25, 35

ecocondens solidGazowy kocioł kondensacyjny EcoCondens Solid jest kompaktową jednostką grzewczą zapewniającą komfortowe i oszczędne użytkowanie w systemie centralnego ogrzewania oraz systemie ciepłej wody użytkowej. Posiada wbudowany 107 l zasobnik c.w.u. wykonany jest w całości ze stali nierdzewnej. Bufor wody w zasobniku zapewnia ciepłą wodę niezwłocznie po odkręceniu kranu, a wysoka moc wężownicy zapewnia natychmiastowe podgrzanie wody w zasobniku oraz wysoki komfort w przypadku pracy w systemie przepływowym. Nowa technologia zastosowana w wymienniku ciepła - efekt „zimnych drzwi” i system wewnętrznego mieszania gazu i powietrza. Pompa c.o. z automatycznym odpowietrznikiem oraz wentylator z płynną regulacją obrotów sterowany elektronicznie. Nowej generacji palnik BLUEJET. Grupa hydrauliczna w postaci hydrobloku montowana na szybkozłączach. Nowoczesny panel sterowania z wyświetlaczem elektronicznym z pełną autodiagnostyką i funkcją pogodową. Wbudowany osprzęt do c.w.u. - zawór bezpieczeństwa oraz zawór zwrotny bardzo cicha praca.

• naczynia kompensacyjne do c.o. i c.w.u.
• niezwykle szeroki zakres modulacji
• udoskonalona detekcja płomienia
• zmniejszenie emisji zanieczyszczeń
• wysoki stopień ochrony przeciwporażeniowej IP- 44

Dostępne wersje urządzenia:
Ecocondens Solid 20 moc 20 kW, wydajność 9,1 l/min, sprawność użyteczna kotła 107,5 %
Ecocondens Solid 25 moc 25 kW, wydajność 10,4 l/min, sprawność użyteczna kotła 107,8 %
Ecocondens Solid 35 moc 35 kW, wydajność 10,4 l/min, sprawność użyteczna kotła 107,8 %

 

Konwencjonalne Jednofunkcyjne
(z otwartą komorą spalania)

Unico Elegance 13, 24, 29

unico eleganceJednofunkcyjne kotły Unico Elegance należą do grupy bardzo małych, nowoczesnych, łatwych w obsłudze i montażu gazowych urządzeń grzewczych. Dedykowane są do systemów c.o. - jako samodzielne jednostki. Bardzo małe gabaryty urządzenia – zaledwie 700 mm wysokości, 360 mm szerokości i 300 mm głębokości. Nowoczesny i przejrzysty panel sterowania wyposażony w wyświetlacz pokazujący wszystkie funkcje kotła, takie jak: temperatura, ciśnienie, aktualny stan pracy kotła, kody błędów, nastawione parametry pracy. Główny wymiennik ciepła montowany na szybkozłączach. Posiada możliwość współpracy z zasobnikami wody użytkowej oraz możliwość regulacji temperatury c.w.u. w zasobniku bezpośrednio z panelu sterowania kotła. Urządzenie może pracować w układzie zamkniętym oraz otwartym. Wysoki stopień ochrony IP 44 pozwala na stosowanie kotła w małych łazienkach, w pobliżu wanny lub brodzika natryskowego.

• funkcja łagodnego zapłonu
• zespół gazowy z płynną regulacją mocy
• kompletny system zabezpieczeń
• dostosowane do każdego rodzaju gazu
• funkcja regulacji pogodowej (w przypadku podłączenia czujki zewnętrznej)

Dostępne wersje urządzenia:
Unico Elegance 13 GCO-13-00 moc 4-13,5 kW, sprawność użyteczna 91,0 %
Unico Elegance 24 GCO-24-00 moc 7-24 kW, sprawność użyteczna 91,6 %
Unico Elegance 29 GCO-29-16 moc 10-29 kW, sprawność użyteczna 91,6 %


Konwencjonalne Jednofunkcyjne
(z zamkniętą komorą spalania)

Unico Elegance 13, 21, 24, 29 turbo

unico elegance turboJednofunkcyjne kotły Unico Elegance należą do grupy bardzo małych, nowoczesnych, łatwych w obsłudze i montażu gazowych urządzeń grzewczych. Dedykowane są do systemów c.o. - jako samodzielne jednostki. Bardzo małe gabaryty urządzenia – zaledwie 700 mm wysokości, 360 mm szerokości i 300 mm głębokości. Nowoczesny i przejrzysty panel sterowania wyposażony w wyświetlacz pokazujący wszystkie funkcje kotła, takie jak: temperatura, ciśnienie, aktualny stan pracy kotła, kody błędów, nastawione parametry pracy. Posiada możliwość regulacji temperatury c.w.u. w zasobniku bezpośrednio z panelu sterowania kotła, elektroniczny termomanometr – wyświetlanie parametrów na panelu kotła. Możliwość współpracy z zasobnikami wody użytkowej. Wysoki stopień ochrony IP 44 pozwala na stosowanie kotła w małych łazienkach, w pobliżu wanny lub brodzika natryskowego.

• cicha praca kotła
• funkcja łagodnego zapłonu
• kompletny system zabezpieczeń
• dostosowane do każdego rodzaju gazu
• nowoczesny zespół gazowy z płynną regulacją mocy
• funkcja regulacji pogodowej (w przypadku podłączenia czujki zewnętrznej)

Dostępne wersje urządzenia:
Unico Elegance 13 turbo GCO-24-01-13 moc 7-13 kW, sprawność użyteczna 88,6 %
Unico Elegance 21 turbo GCO-24-01-21 moc 7-21 kW, sprawność użyteczna 91,1 %
Unico Elegance 24 turbo GCO-24-01-24 moc 7-24 kW, sprawność użyteczna 92,5 %
Unico Elegance 29 trubo GCO-24-01-29 moc 8-29 kW, sprawność użyteczna 92,0 %

 

Konwencjonalne Dwufunkcyjne
(z otwartą komorą spalania)

Minimax Elegance GCO-DP-13-10

minimax eleganceDwufunkcyjny konwencjonalny kocioł Minimax Elegance to najmniejszy kocioł w swej klasie a równoczeście maksymalna wygoda i komfort użytkowania oraz niezwykle dynamiczna praca urządzenia. zastosowane rozwiązania zapewniają długotrwalą i bezawaryjną pracę oraz optymalne koszty eksploatacji. Posiadają nowoczesny i przejrzysty panel sterowania wyposażony w wyświetlacz pokazujący wszystkie funkcje kotła jak: temperatura, ciśnienie, aktualny stan pracy kotła, kody błędów, nastawione parametry pracy. Główny wymiennik ciepła montowany na szybkozłączach, elektroniczny zapłon z jonizacyjną kontrolą płomienia. Grupa hydrauliczna w postaci hydrobloku montowanego na szybkozłączach z zaworem trójdrogowym oraz wtórny płytowy wymiennik ciepła. Gwarantuje pełny komfort c.w.u. dzięki utrzymywaniu temperatury wody na żądanym poziomie, niezależnym od wielkości jej przepływu. Pełna funkcja autodiagnostyki z dodatkowym zabezpieczeniem przeciw nadmiernemu wzrostowi napięcia w sieci.

• funkcja łagodnego zapłonu
• kompletny system zabezpieczeń
• dostosowane do każdego rodzaju gazu
• nowoczesny zespół gazowy z płynną regulacją mocy
• funkcja regulacji pogodowej (w przypadku podłączenia czujki zewnętrznej)

Dostępne wersje urządzenia:
Minimax Elegance GCO-DP-13-10 (13/24) moc 7-24 kW, sprawność użyteczna 89,7 %
Minimax Elegance GCO-DP-13-10 (24/24) moc 7-24 kW, sprawność użyteczna 91,0 %

 

Microterm

microtermDwyfunkcyjny kocioł gazowy z otwartą komorą spalania, charakteryzujący sieniezwykle cichą pracą oraz niewielkimi wymiarami. Wysoki stopień ochrony IP 44 pozwala na stosowanie kotła w małych łazienkach, w pobliżu wanny lub brodzika natryskowego. Wyposażony jest w bitermiczny wymiennik ciepła wykonany z miedzi, zapewniający komfort ciepłej wody użytkowej, który pozwala na utrzymanie temperatury ciepłej wody użytkowej na żądanym poziomie, niezależnym od wielkości jej przepływu. Elektroniczny panel sterowania z przejrzystym wyświetlaczem, realizujący równocześnie funkcję autodiagnostyki i sygnalizujący aktualny stan pracy kotła.

• funkcja łagodnego zapłonu
• zespół gazowy z płynną regulacją mocy
• kompletny system zabezpieczeń
• dostosowane do każdego rodzaju gazu

Dostępne wersje urządzenia:
Microterm GCO-DP-14-00 moc 4,5-14 kW, sprawność użyteczna 93,0 %

 

Miniterm Elegance GCO-DP-21-23

miniterm eleganceDwyfunkcyjny kocioł gazowy z otwartą komorą spalania Miniterm Elegance należy do najmniejszych kotłów w swej klasie. To bardzo nowoczesne, łatwe w obsłudze i montażu dwufunkcyjne jednostki, zapewniające ciepło na potrzeby centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej. Charakteryzują go bardzo małe gabaryty – zaledwie 700 mm wysokości, 360 mm szerokości i 300 mm głębokości, elektroniczny zapłon z jonizacyjną kontrolą płomienia oraz bardzo łatwy dostęp do wszystkich podzespołów. Wyposażony w nowej generacji bitermiczny wymiennik ciepła wykonany z miedzi, montowany na szybkozłączach, funkcję przeciw blokowaniu się pompy, funkcję antyzamarzaniową, funkcję przeciw odkładaniu się kamienia na wymienniku głównym. Nowoczesny i przejrzysty panel sterowania wyposażony w wyświetlacz pokazujący wszystkie funkcje kotła jak: temperatura, ciśnienie, aktualny stan pracy kotła, kody błędów, nastawione parametry pracy. Wysoki stopień ochrony IP 44 pozwala na stosowanie kotła w małych łazienkach, w pobliżu wanny lub brodzika natryskowego.

• funkcja łagodnego zapłonu
• kompletny system zabezpieczeń
• dostosowane do każdego rodzaju gazu
• stała temperatura wody użytkowej

Dostępne wersje urządzenia:
Miniterm Elegance GCO-DP-21-23 moc 7-24 kW, sprawność użyteczna 93,5%

 

Maxiterm Elegance GCO-DP-29-26

maxiterm elganceDwyfunkcyjny kocioł gazowy z otwartą komorą spalania zapewnia pełny komfort ciepłej wody użytkowej dzięki utrzymywaniu temperatury wody na żądanym poziomie, niezależnym od wielkości jej przepływu. Ma kompaktowe gabaryty oraz bardzo łatwy dostęp do wszystkich podzespołów. Wyposażony jest w bitermiczny wymiennik ciepła wykonany z miedzi, zapewniający wysoki komfort ciepłej wody użytkowej, elektroniczny zapłon z jonizacyjną kontrolą płomienia, wysoki stopień ochrony IP 44 pozwala na stosowanie kotła w małych łazienkach, w pobliżu wanny lub brodzika natryskowego. Posiada elektroniczny panel sterowania z przejrzystym wyświetlaczem, realizujący funkcję autodiagnostyki, sygnalizujący aktualny stan pracy kotła.

• funkcja łagodnego zapłonu
• zespół gazowy z płynną regulacją mocy
• kompletny system zabezpieczeń
• dostosowane do każdego rodzaju gazu

Dostępne wersje urządzenia:
Maxiterm Elegance GCO-DP-29-26 moc od 10 do 29 kW, sprawność użyteczna 91,5

 

Konwencjonalne Dwufunkcyjne
(z zamkniętą komorą spalania)

Minimax Elegance turbo

Minimax Elegance turboDwufunkcyjny konwencjonalny kocioł Minimax Elegance to najmniejszy kocioł w swej klasie a równoczeście maksymalna wygoda i komfort użytkowania oraz niezwykle dynamiczna praca urządzenia. zastosowane rozwiązania zapewniają długotrwalą i bezawaryjną pracę oraz optymalne koszty eksploatacji. Posiada nowoczesny i przejrzysty panel sterowania wyposażony w wyświetlacz pokazujący wszystkie funkcje kotła jak: temperatura, ciśnienie, aktualny stan pracy kotła, kody błędów, nastawione parametry pracy. Główny wymiennik ciepła montowany na szybkozłączach, wtórny płytowy wymiennik ciepła. Pełny komfort c.w.u. dzięki utrzymywaniu temperatury wody na żądanym poziomie, niezależnym od wielkości jej przepływu. Pełna funkcja autodiagnostyki z dodatkowym zabezpieczeniem przeciw nadmiernemu wzrostowi napięcia w sieci.

• funkcja łagodnego zapłonu
• kompletny system zabezpieczeń
• wtórny płytowy wymiennik ciepła
• dostosowane do każdego rodzaju gazu
• nowoczesny zespół gazowy z płynną regulacją mocy
• funkcja regulacji pogodowej (w przypadku podłączenia czujki zewnętrznej)

Dostępne wersje urządzenia:
Minimax Elegance turbo GCO-DP-21-03 (21/21) moc od 6 do 21 kW, sprawność użyteczna 92,0%
Minimax Elegance turbo GCO-DP-21-03 (24/24) moc od 7 do 24 kW, sprawność użyteczna 92,0%


Miniterm Elegance turbo

miniterm elegance turboDwyfunkcyjny kocioł gazowy z zamkniętą komorą spalania Miniterm Elegance turbo należy do najmniejszych kotłów w swej klasie. To bardzo nowoczesne, łatwe w obsłudze i montażu dwufunkcyjne jednostki, zapewniające ciepło na potrzeby centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej. Posiada nowoczesny i przejrzysty panel sterowania wyposażony w wyświetlacz pokazujący wszystkie funkcje kotła jak: temperatura, ciśnienie, aktualny stan pracy kotła, kody błędów, nastawione parametry pracy. Odznacz się bardzo małymi gabarytami – zaledwie 700 mm wysokości, 360 mm szerokości i 300 mm głębokości. Zaopatrzony w nowej generacji bitermiczny wymiennik ciepła wykonany z miedzi, montowany na szybkozłączach, funkcję przeciw blokowaniu się pompy, funkcję antyzamarzaniowa oraz funkcję przeciw odkładaniu się kamienia na wymienniku głównym. Wysoki stopień ochrony IP 44 pozwala na stosowanie kotła w małych łazienkach, w pobliżu wanny lub brodzika natryskowego.

• funkcja łagodnego zapłonu
• kompletny system zabezpieczeń
• stała temperatura wody użytkowej
• dostosowane do każdego rodzaju gazu
• zespół gazowy z płynną regulacją mocy
• funkcja regulacji pogodowej (w przypadku podłączenia czujki zewnętrznej)

Dostępne wersje urządzenia:
Miniterm Elegance turbo GCO-DP-21-13 (21/21) moc 7-21 kW, sprawność użyteczna 91,5%
Miniterm Elegance turbo GCO-DP-21-13 (24/24) moc 7-24 kW, sprawność użyteczna 92,0%

 

Zasobniki c.w.u.

Termet 120,  140

TERMET 120 140Zasobniki ciepłej wody użytkowej firmy Termet należą do najnowocześniejszych rozwiązań zaopatrywania w ciepłą wodę mieszkań, domów jednorodzinnych i wielorodzinnych oraz obiektów użyteczności publicznej, w których znajduje się kilka punktów poboru ciepłej wody użytkowej. Zasobniki posiadają nowoczesny prostopadłościenny kształt, wbudowaną anodę magnezową zapobiegającą korozji zbiornika, wydajną izolację wykonaną z warstwy bezfreonowej pianki poliuretanowej oraz estetyczny płaszcz obudowy wykonany z blachy stalowej pokrytej białą farbą proszkową. Dolna i górna pokrywa zbiornika wykonane są z tworzywa sztucznego co pozwala na ergonomiczny sposób łączenia zasobnika z kotłem - mała ilość użytych materiałów instalacyjnych. W zbiornikach Termet zasilanie  umieszczone jest od góry co znacznie ułatwiaja podłączenie zasobnika i wpływa na ogólną estetykę kotłowni.

Dostępne wersje zbiorników:
Termet 120 - pojemność 120 l, moc wężownicy 35 kW, wydajność 13 l/min
Termet 140 - pojemność 140 l, moc wężownicy 43,5 kW, wydajność 16 l/min


ZWU - 200/N

zwu 200Zasobniki ZWU-200/N oferują wymianę ciepła za pomocą wężownicy. Przeznaczone są do współpracy z następującymi jednofunkcyjnymi kotłami firmy Termet: konwencjonalnymi z otwartą komorą spalania – UniCo 24, UniCo 29, konwencjonalnym z zamkniętą komorą spalania – MiniMax turbo, żeliwnym – TermoComfort, kondensacyjnymi – TermoCondens, TermoCondens plus, MasterHeat. Zasobnik jest fabrycznie wyposażony w zawór bezpieczeństwa. Owalny stalowy zbiornik zasobnika pokryty podwójną warstwą emalii, wysokiej jakości izolacja, chroniąca przed stratami temperatury ciepłej wody, wykonana z polistyrenu o grubości ok. 80 mm i osłona zewnętrzna zasobnika wykonana z tworzywa typu skaj zapinanego zamkiem błyskawicznym.

Dostępne wersje zbiorników:
ZWU - 200/N pojemność 200 l, moc wężownicy 31 kW, wydajność 11,8 l/min

 

termet koniec

Designed by BE-BE Webdesign - your page.