Vaillant

vaillantVaillant jest dostawcą najwyższej jakości rozwiązań w zakresie ogrzewania, chłodzenia i energii odnawialnej. Jako jeden z wiodących światowych producentów techniki grzewczej, oferuje pełną gamę produktów zasilanych gazem i olejem opałowym w oparciu o technikę kondensacyjną. Ponadto jest producentem systemów wykorzystujących odnawialne źródła energii a także innowacyjnych rozwiązań takich jak urządzenia grzewcze oparte na ogniwach paliwowych oraz zeolitowych pompach ciepła zasilanych gazem.

schemat TurboTEC

 

Wśród propozycji AROL BUD znajdziecie Państwo szeroka ofertę produktów firmy Vaillant, która ma obecnie na rynku największą paletę urządzeń zasilanych gazem: kotłów kondensacyjnych, niekondensacyjnych, urządzeń wiszących i stojących oraz gazowych podgrzewaczy wody. Wszystkie produkty wyróżnia doskonała wytrzymałość i jakość. Decydując się na zakup kotła gazowego Vaillant, mogą mieć Państwo pewność, że to udany zakup na długie lata.

Zachęcamy do zapoznania się z opisem i parametrami poszczególnych produktów, takimi jak moc, typ zasilania, wymiary i inne. Dane te zmieściliśmy dla Państwa wygody, jednak w razie pytań chętnie udzielimy dodatkowych informacji i pomożemy w wyborze.

 


 

Kotły wiszące

ecoTEC VC plus

ecoTEC VC plusTo kocioł kondensacyjny, jednofunkcyjny należący do nowej generacji kotłów kondensacyjnych ecoTEC plus, które zostay zaprojektowane z myślą o najwyższym komforcie użytkowania. Nowy ecoTEC plus to mniejsze zużycie energii, zoptymalizowane spalanie przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia gazu oraz uproszczona procedura uruchamiania urządzenia. Kotły kondensacyjne ecoTEC plus znajdują zastosowanie zarówno w instalacjach ogrzewania podłogowego, w instalacjach grzejnikowych, jak i w instalacjach z zasobnikami c.w.u. Urządzenia te skupiają w sobie szereg rozwiązań poprawiających znacznie efektywność i optymalizujących pracę.

ecoTEC VC plus charakterystyka produktu:
• Sprawność normatywna 109% (Hi)/ 98% (Hs)
• ELGA – nowy system optymalizujący proces spalania
• Pompa obiegowa wysokiej sprawności (HEP) EEI<0,23 – do 58% mniejsze zużycie energii w stosunku do zwykłych pomp elektronicznych
• Szeroki zakres modulacji (od 20% do 100% c.o. ; od 16% do 100% c.w.u)
• System Comfort Backup – bezpieczeństwo użytkowania
• Automatyczna nastawa mocy c.o. – adaptacyjne dostosowanie mocy do instalacji
• Aqua Condens System – efekt kondensacji także na potrzeby c.w.u
• Aqua Power Plus – zwiększenie mocy urządzenia nawet o 21 % na potrzeby c.w.u.
• Intuicyjny panel obsługowy - przyjazny w obsłudze i podczas przeglądów technicznych
• Asystent Instalacji – prosty, intuicyjny rozruch urządzenia

Wersje modelu kotłów ecoTEC VC plus w zależności od mocy:

          Model           
    Zakres mocy c.o. (przy 50/30ºC)          Moc maksymalna          
  VC 146/5-5   3,3 - 14,9 kW 16 kW c.w.u.
VC 206/5-5  4,2 - 21,2 kW 24 kW c.w.u.
VC 246/5-5 5,7 - 26,5 kW 30 kW c.w.u.
VC 306/5-5 6,4 - 31,8 kW 34 kW c.w.u.
VC 376/5-5 7,1 - 37,1 kW 38 kW c.w.u.

ecoTEC VCW plus

ecoTEC VCW plusTo kocioł kondensacyjny, dwufunkcyjny należący do nowej generacji kotłów kondensacyjnych ecoTEC plus została zaprojektowana z myślą o najwyższym komforcie użytkowania. Nowy ecoTEC plus to jeszcze mniejsze zużycie energii, jeszcze większa niezawodność i jeszcze łatwiejsza obsługa urządzenia. Urządzenia te skupiają w sobie szereg rozwiązań poprawiających znacznie efektywność i optymalizujących pracę.

Innowacyjny wymiennik ciepła pozwala do minimum ograniczyć straty ciepła i emisję hałasu, przy jednoczesnym obniżeniu oporów przepływu. System ELGA umożliwia szerszą modulację zakresu mocy kotła oraz zapewnia optymalizację procesu spalania, a w efekcie zmniejsza zużycie gazu. Kotły ecoTEC plus charakteryzują się najwyższą sprawnością średnioroczną (do 109%) dzięki odzyskiwaniu ciepła kondensacji. Oferuje oszczędności gazu w stosunku do innych kotłów to ok. 20% w porównaniu z nowymi kotłami niekondensacyjnymi i do 40% w stosunku do starszych konstrukcji kotłów gazowych.

ecoTEC VCW plus charakterystyka produktu:
• Wysoka sprawność normatywna 109% (Hi)/ 98% (Hs)
• ELGA – nowy system optymalizujący proces spalania
• Pompa obiegowa wysokiej sprawności (HEP) EEI<0,23 – do 58% mniejsze zużycie energii w stosunku do zwykłych pomp elektronicznych
• Szeroki zakres modulacji (od 20% do 100%)
• System Comfort Backup – bezpieczeństwo użytkowania
• Automatyczna nastawa mocy c.o. – adaptacyjne dostosowanie mocy do instalacji
• System Aqua Comfort Plus – zapewnia stałą temperaturę c.w.u.
• Duży, 19-płytowy wymiennik c.w.u. zapewnia maksymalny komfort ciepłej wody
• Intuicyjny panel obsługowy - przyjazny w obsłudze i podczas przeglądów technicznych
• Asystent Instalacji – ułatwia rozruch urządzenia

Wersje modelu kotłów ecoTEC VCW plus w zależności od mocy:

          Model           
    Zakres mocy c.o. (przy 50/30ºC)          Moc maksymalna          
VCW 296/5-5 5,7 - 26,5 kW 30 kW c.w.u.
VCW 346/5-5  6,4 - 31,8 kW 34 kW c.w.u.

 

ecoTEC VCW pro

ecoTEC VCW proKocioł kondensacyjny, dwufunkcyjny to sprawdzony kocioł w wersji podstawowej ecoTEC pro. To ekonomiczne rozwiązanie do ogrzewania domów i lokali użytkowych. Jest wyjątkowo lekki i mały, a mimo to ma zadziwiająco dużą moc. Oferuje wysoką jakość kotłów ecoTEC pro połączoną z nowym wzornictwem i nową technologią. Automatyczna regulacja spalania, nowa pneumatyczna automatyka gazowa i automatyczna dwustopniowa pompa zapewniają wysoką efektywność wykorzystania energii.
Nowa koncepcja kotła i również nowy panel obsługi z podświetlanym wyświetlaczem i czytelnymi wskazaniami ułatwiają instalację, serwis i obsługę.

ecoTEC VCW pro to wysoka sprawność średnioroczna wynikająca ze specjalnych procedur pracy kotła. Oszczędności gazu w stosunku do innych kotłów to ok. 20% w porównaniu z nowymi kotłami niekondensacyjnymi i do 40% w stosunku do starszych konstrukcji kotłów gazowych. Wymiennik kondensacyjny wykonany ze stali szlachetnej chromowo-niklowo-tytanowej. Pompa obiegowa wysokiej sprawności, konsola podłączeniowa w kotle, czytelny system diagnostyczny, duży błękitny wyświetlacz tekstowy.

ecoTEC VCW pro charakterystyka produktu:
• Sprawność normatywna 109% (Hi)/ 98% (Hs)
• Nowa pneumatyczna automatyka gazowa
• Szeroki zakres modulacji (od 28% do 100%)
• Automatyczna nastawa mocy c.o. – adaptacyjne dostosowanie mocy do instalacji
• System Aqua Comfort – zapewnia stałą temperaturę c.w.u.
• 13-płytowy wymiennik c.w.u.
• Intuicyjny panel obsługowy - przyjazny w obsłudze i podczas przeglądów technicznych
• Asystent Instalacji – ułatwia rozruch urządzenia

Wersje modelu kotłów ecoTEC VCW pro w zależności od mocy:

          Model           
    Zakres mocy c.o. (przy 50/30ºC)          Moc maksymalna          
VCW 226/5-3 5,7 -19,7kW 23 kW c.w.u.

 

atmoTEC VUW plus

atmotec vuw plusTo kocioł wiszący z otwartą komorą spalania, dwufunkcyjny. Kotły wiszące atmoTEC plus znajdują zastosowanie zarówno w instalacjach grzejnikowych, jak i w instalacjach ciepłej wody użytkowej.
Kotły VUW Plus zapewniają wyższy komfort poboru ciepłej wody niż typowe kotły dwufunkcyjne.

Kocioł ten oferuje stabilną temperaturę ciepłej wody, niezależnie od przepływu. Funkcję „ciepłego startu“ - ciepła woda w ciągu 5 sekund, brak konieczności nagrzewania kotła przy każdym poborze wody. Dokładne dostosowanie mocy cieplnej do zapotrzebowania. Możliwość pracy przy niskich ciśnieniach wody. Precyzyjny pomiar przepływu wody i sterowanie mocą palnika, stabilna temperatura c.w.u. przy przepływie już od 1,5 l/min. Grzewcza pompa 2-biegowa sterowana elektronicznie z kotła, z automatycznym odpowietrznikiem, konsola podłączeniowa w kotle, czytelny system diagnostyczny z wyświetlaczem.

atmoTEC VUW plus charakterystyka produktu:
• Wysoka sprawność średnioroczna 93%
• Wysoki komfort poboru c.w.u.
• Optymalne rozwiązanie dla komfortowych zastosowań.
• Łatwy i szybki montaż.
• Przyjazny w obsłudze i podczas przeglądów.

Wersje modelu kotłów atmoTEC VUW plus w zależności od mocy:

                     Model                 
          Moc nominalna          
  VUW 200/3-5 Plus (wersja dwufunkcyjna kominowa)    20 kW
 VUW 240/3-5 Plus (wersja dwufunkcyjna kominowa)  24 kW
VUW 280/3-5 Plus (wersja dwufunkcyjna kominowa)  28 kW

 

atmoTEC VUW pro

atmoTEC VUW proKocioł wiszący z otwartą komorą spalania, dwufunkcyjny. Kotły wiszące atmoTEC pro znajdują zastosowanie zarówno w instalacjach grzejnikowych, jak i w instalacjach ciepłej wody użytkowej. Standardowe podłączenie do instalacji, poziomy system podłączeń (rury pozostają całkowicie niewidoczne) mała waga kotła - ułatwia montaż. Niewielkie wymiary: 80 x 44 x 33,8 cm, mała powierzchnia instalacji - montaż prawie w dowolnym miejscu, możliwość zabudowy w ciągu szafek kuchennych, możliwość zabudowy we wnęce.

Kocioł ten oferuje stabilną temperaturę ciepłej wody, niezależnie od przepływu, praca przy niskich ciśnieniach wody, precyzyjny pomiar przepływu wody i sterowanie mocą palnika, stabilna temperatura c.w.u. przy przepływie już od 1,5 l/min. Sterowanie okresami załączenia ciepłego startu c.w.u. z regulatorów Vaillant. Dwa pokrętła obsługowe dla nastawy c.o. i c.w.u. oraz wyświetlacz z 3 diodami LED.

atmoTEC VUW pro charakterystyka produktu:
• Wysoka sprawność średnioroczna 92%
• Wysoki komfort poboru c.w.u.
• Optymalne rozwiązanie dla komfortowych zastosowań.
• Łatwy i szybki montaż.
• Przyjazny w obsłudze i podczas przeglądów.

Wersje modelu kotłów atmoTEC VUW pro w zależności od mocy:

                     Model                 
          Moc nominalna          
    VUW 242/3-3 pro (wersja dwufunkcyjna kominowa)    24 kW

 

atmoTEC VU plus

atmoTEC VU plusKocioł wiszący z otwartą komorą spalania, jednofunkcyjny. Kotły wiszące atmoTEC plus znajdują zastosowanie zarówno w instalacjach grzejnikowych, jak i w instalacjach ciepłej wody użytkowej.
Kotły VU Plus, przy współpracy z zasobnikami c.w.u. VIH zapewniają wyższy komfort poboru ciepłej wody niż kotły dwufunkcyjne. Odznaczają się dokładnym dostosowaniem mocy cieplnej do zapotrzebowania, sprawnością średnioroczna 93% i dużym zakresem modulacji palnika (40-100%). Posiadają sterowanie okresami załączenia funkcji zasobnika c.w.u. z regulatorów Vaillant, czujnik ciśnienia wody grzewczej zapewniającym bezpieczeństwo oraz pełną kontrolę nad pracą kotła.

Posiada ponadto standardowe podłączenie do instalacji, poziomy system podłączeń - rury pozostają całkowicie niewidoczne, odznacza się niewielką wagą. Niewielkie wymiary: 80 x 44 x 33,8 cm, mała powierzchnia instalacji pozwalają na montaż w dowolnym miejscu, możliwość zabudowy w ciągu szafek kuchennych lub możliwość zabudowy we wnęce. System diagnostyczny tego kotła to DIA (Diagnoza, Informacja, Analiza) podający około 100 komunikatów i dający możliwość diagnostyki z komputera.

atmoTEC VU plus charakterystyka produktu:
• Wysoka sprawność średnioroczna 93%
• Wysoki komfort poboru c.w.u.
• Optymalne rozwiązanie dla komfortowych zastosowań.
• Łatwy i szybki montaż.
• Przyjazny w obsłudze i podczas przeglądów.

Wersje modelu kotłów atmoTEC VU plus w zależności od mocy:

                     Model                 
          Moc nominalna          
VU 120/3-5 Plus (wersja jednofunkcyjna kominowa) 12 kW
  VU 200/3-5 Plus (wersja jednofunkcyjna kominowa)    20 kW
 VU 240/3-5 Plus (wersja jednofunkcyjna kominowa)  24 kW
VU 280/3-5 Plus (wersja jednofunkcyjna kominowa)  28 kW

 

atmoTEC VU pro

atmoTEC VU proKocioł wiszący z otwartą komorą spalania, jednofunkcyjny. Kotły wiszące atmoTEC pro znajdują zastosowanie zarówno w instalacjach grzejnikowych. Niewielkie wymiary: 80 x 44 x 33,8 cm, mała powierzchnia instalacji - montaż prawie w dowolnym miejscu, możliwość zabudowy w ciągu szafek kuchennych, możliwość zabudowy we wnęce. Standardowe podłączenie do instalacji, poziomy system podłączeń, rury pozostają całkowicie niewidoczne.

Kocioł ten oferuje stabilną temperaturę ciepłej wody, niezależnie od przepływu, precyzyjny pomiar przepływu wody i sterowanie mocą palnika, stabilna temperatura c.w.u. przy przepływie już od 1,5 l/min. Sterowanie okresami załączenia ciepłego startu c.w.u. z regulatorów Vaillant. Dwa pokrętła obsługowe dla nastawy c.o. i c.w.u. oraz wyświetlacz z 3 diodami LED.

atmoTEC VU pro charakterystyka produktu:
• Wysoka sprawność średnioroczna 92%
• Wysoki komfort poboru c.w.u.
• Optymalne rozwiązanie dla komfortowych zastosowań.
• Łatwy i szybki montaż.
• Przyjazny w obsłudze i podczas przeglądów.

Wersje modelu kotłów atmoTEC VU pro w zależności od mocy:

                     Model                 
          Moc nominalna          
    VUW 242/3-3 pro (wersja dwufunkcyjna kominowa)    24 kW

 

turboTEC VUW plus

turboTEC VUW plusKocioł wiszący z zamkniętą komorą spalania, dwufunkcyjny. Kotły wiszące turboTEC plus znajdują zastosowanie zarówno w instalacjach grzejnikowych, jak i w instalacjach ciepłej wody użytkowej. Kotły turboTEC VUW plus zapewniają wyższy komfort poboru ciepłej wody niż typowe kotły dwufunkcyjne. Posiada standardowe podłączenie do instalacji, poziomy system podłączeń oraz Niewielkie wymiary: 80 x 44 x 33,8 cm, mała powierzchnia instalacji pozwalającena  montaż prawie w dowolnym miejscu, możliwość zabudowy w ciągu szafek kuchennych, możliwość zabudowy we wnęce.

Kocioł ten oferuje stabilną temperaturę ciepłej wody, niezależnie od przepływu, funkcję „ciepłego startu“ - ciepła woda w ciągu 5 sekund, brak konieczności nagrzewania kotła przy każdym poborze wody, pracę przy niskich ciśnieniach wody oraz precyzyjny pomiar przepływu wody i sterowanie mocą palnika.

turboTEC VUW plus charakterystyka produktu:
• Wysoka sprawność średnioroczna 93%
• Wysoki komfort poboru c.w.u.
• Optymalne rozwiązanie dla komfortowych zastosowań.
• Łatwy i szybki montaż.
• Przyjazny w obsłudze i podczas przeglądów.

Wersje modelu kotłów turboTEC VUW plus w zależności od mocy:

                     Model                 
          Moc nominalna          
  VUW 202/3-5 Plus (wersja dwufunkcyjna kominowa)    20 kW
 VUW 242/3-5 Plus (wersja dwufunkcyjna kominowa)  24 kW
 VUW 282/3-5 Plus (wersja dwufunkcyjna kominowa)  28 kW

 

turboTEC VUW pro

turboTEC VUW proKocioł wiszący z zamkniętą komorą spalania, dwufunkcyjny. Kotły wiszące turboTEC pro znajdują zastosowanie zarówno w instalacjach grzejnikowych, jak i w instalacjach ciepłej wody użytkowej. Posiadają standardowe podłączenie do instalacji, poziomy system podłączeń - rury pozostają całkowicie niewidoczne, niewielkie wymiary: 80 x 44 x 33,8 cm, mała powierzchnia instalacji pozwala na montaż prawie w dowolnym miejscu, możliwość zabudowy w ciągu szafek kuchennych, możliwość zabudowy we wnęce. Innowacyjny system diagnostyczny DIA (Diagnoza, Informacja, Analiza) - około 100 komunikatów możliwość diagnostyki z komputera.

Kocioł ten oferuje stabilną temperaturę ciepłej wody, niezależnie od przepływu, pracę przy niskich ciśnieniach wody oraz precyzyjny pomiar przepływu wody i sterowanie mocą palnika oraz sterowanie okresami załączenia ciepłego startu c.w.u. z regulatorów Vaillant.

turboTEC VUW pro charakterystyka produktu:
• Wysoka sprawność średnioroczna 92%
• Wysoki komfort poboru c.w.u.
• Optymalne rozwiązanie dla komfortowych zastosowań.
• Łatwy i szybki montaż.
• Przyjazny w obsłudze i podczas przeglądów.

Wersje modelu kotłów turboTEC VUW pro w zależności od mocy:

                     Model                 
          Moc nominalna          
   VUW 242/3-3 pro (wersja dwufunkcyjna kominowa)    24 kW

 

turboTEC VU plus

turbotec vu plusKocioł wiszący z zamkniętą komorą spalania, jednofunkcyjny. Kotły wiszące turboTEC plus znajdują zastosowanie zarówno w instalacjach grzejnikowych, jak i w instalacjach ciepłej wody użytkowej.
Kotły VU Plus, przy współpracy z zasobnikami c.w.u., zapewniają wyższy komfort poboru ciepłej wody niż kotły dwufunkcyjne. Czujnik ciśnienia wody grzewczej zapewnia pełne bezpieczeństwo i kontrolę pracy kotła. Standardowe podłączenie do instalacji, poziomy system podłączeń - rury pozostają całkowicie niewidoczne. Niewielkie wymiary: 80 x 44 x 33,8 cm, mała powierzchnia instalacji, możliwość zabudowy w ciągu szafek kuchennych, możliwość zabudowy we wnęce. System diagnostyczny DIA (Diagnoza, Informacja, Analiza) na błękitnym wyświetlaczu, posiada możliwość prezentacji około 100 komunikatów za pomocą symboli oraz możliwość diagnostyki z komputera.

turboTEC VU plus charakterystyka produktu:
• Wysoka sprawność średnioroczna 93%
• Wysoki komfort poboru c.w.u.
• Optymalne rozwiązanie dla komfortowych zastosowań.
• Łatwy i szybki montaż.
• Przyjazny w obsłudze i podczas przeglądów.

Wersje modelu kotłów turboTEC VU plus w zależności od mocy:

                     Model                 
          Moc nominalna          
    VU 122/3-5 Plus (wersja jednofunkcyjna turbo)     12 kW
   VU 202/3-5 Plus (wersja jednofunkcyjna turbo)   20 kW
  VU 242/3-5 Plus (wersja jednofunkcyjna turbo)   24 kW
  VU 282/3-5 Plus (wersja jednofunkcyjna turbo)   28 kW

 

Pakiety systemowe z kotlem wiszącym

Dodatkowym i kompleksowym rozwiązaniem, oferowamym przez firmę Vaillant, są kompletne pakiety urządzeń zawierające cały zestaw, czyli: kocioł, zasobnik, programator oraz regulator z wszystkimi niezbędnymi elementami montażowymi. Wybór i kompletacja pakietów zależą od rodzaju instalacji. Mając określoną moc kotła i wielkość zasobnika, musimy ustalić ilość i rodzaj obiegów grzewczych. W zależności od nich wybieramy odpowiedni pakiet i dodatkowe wyposażenie. Pakiety to gotowe układy urządzeń, z jednoznacznie określonymi elementami składowymi.

PAKIET SYSTEMOWY NR 1
Gazowy,jednofunkcyjny kocioł kondensacyjny VC ecoTEC plus z regulatorem pogodowym calorMATIC 470/4 z zasobnikiem VIH R oraz zestawem podstawowym systemu powietrzno-spalinowego szachtowego.

zestaw1 tabela

PAKIET SYSTEMOWY NR 2
Gazowy,jednofunkcyjny kocioł kondensacyjny VC ecoTEC plus z regulatorem pogodowym calorMATIC 470/4 z zasobnikiem VIH R oraz zestawem podstawowym systemu powietrzno-spalinowego z wyrzutem przez ścianę lub dach.

zestaw2 tabela

PAKIET SYSTEMOWY NR 3
Gazowy,jednofunkcyjny kocioł kondensacyjny VC ecoTEC plus z zasobnikiem uniSTOR VIH R.

zestaw3 tabelka

 

Kotły stojące

 

VKK ecoVIT/4 exclusiv

VKKecoVIT 4exclusiveKotły gazowe jednofunkcyjne VKK ecoVIT/4 exclusiv to seria kotłów kondensacyjnych o dużej pojemności wodnej, o mocach 22, 28, 36, 47, 66 kW, przeznaczonych do ogrzewania obiektów o powierzchni od 100 do 700m2, w układzie kaskady dwóch kotłów do 1400m2. Charakteryzują się znakomitym wyglądem i niezwykle cichą pracą. Jest to idealne rozwiązanie dla modernizowanych instalacji ale również dla nowych instalacji grzewczych. Kotły posiadają znakomitą sprawność średnioroczna na poziomie 109% oraz dokładne dostosowanie mocy cieplnej do zapotrzebowania dzięki modulacja palnika w zakresie od 30% do 100%. Straty postojowe w tym modelu są minimalne dzięki doskonałej izolacji cieplnej wymiennika. Kotły VKK ecoVIT/4 exclusiv posiadają możliwość prostej przebudowy z gazu ziemnego na propan.

VKK ecoVIT/4 exclusiv charakterystyka produktu:
• najwyższa sprawność średnioroczna: 109%
• optymalne rozwiązanie dla komfortowych zastosowań
• wysoki komfort poboru c.w.u. przy współpracy z zasobnikiem VIH
• łatwy i szybki montaż kotła do instalacji
• przyjazny w obsłudze i podczas przeglądów technicznych
• duża pojemność wodna kotła (ok. 100l)

Wersje modelu kotłów VKK ecoVIT/4 exclusiv w zależności od mocy:

                     Model                 
          Moc nominalna          
Objetosc kotła grzewczego
  VKK 226/4   22 kW 100 l
 VKK 282/4 28 kW 100 l
 VKK 366/4  36 kW 89 l
VKK 476/4 47 kW 85 l
VKK 656/4 66 kW 85 l

 

VKS ecoVIT plus

ecovit plus vksTo stojące kotły kondensacyjne, jednofunkcyjne o mocach 7-37 kW w wersji z palnikiem modulowanym 30-100%. Kotły kondensacyjne ecoVIT plus znajdują zastosowanie zarówno w instalacjach ogrzewania podłogowego, w instalacjach grzejnikowych, jak i w instalacjach z zasobnikami c.w.u. Zalecane do ogrzewania obiektów o powierzchni do 500 m2. Kotły ecoVIT plus charakteryzują się najwyższą sprawnością średnioroczną 107%, dzięki odzyskiwaniu ciepła kondensacji pary wodnej ze spalin. Dzięki czemu możemy liczyć na zwrot nakładów poniesionych na inwestycję w ciągu 3 do 5 lat. Posiada sterowanie okresami załączenia dogrzewania zewnetrznego zasobnika ciepłej wody VIH, zapewniające szybki dostęp do c.w.u. System 80/125 umożliwiający wyprowadzenie spalin przez dach, ścianę boczną budynku lub szachtem kominowym.

Kocioł wyposażony jest w: naczynie wzbiorcze c.o. 12l, elektroniczną pompę kotłową, zawór bezpieczeństwa, sprzęgło hydrauliczne, pompę obiegową 3-stopniową (pompa dla 1 bezpośredniego obiegu grzewczego).Posiada możliwość integracji dalszych 2 pomp pod obudową kotła (można zastosować grupę pompową dla 1 obiegu bezpośredniego i grupę dla obiegu ze zmieszaniem albo grupę dla 2 obiegów bezpośrednich).

VKS ecoVIT plus charakterystyka produktu:
- najwyższa sprawność średnioroczna: 107%
- optymalne rozwiązanie dla komfortowych zastosowań
- wysoki komfort poboru c.w.u. przy współpracy z zasobnikiem VIH
- łatwy i szybki montaż kotła do instalacji (możliwość zabudowy dwóch zestawów pompowych c.o.)
- przyjazny w obsłudze i podczas przeglądów technicznych
- paliwo: GZ 50 (GZ 35, GZ 41,5), propan

Wersje modelu kotłów VKS ecoVIT plus w zależności od mocy:

                     Model                 
          Moc nominalna          
  Zakres mocy c.o. (przy 50/30ºC) 
  VKS INT 196 (wersja jednofunkcyjna)   18 kW 7 - 18 kW
 VKS INT 246 (wersja jednofunkcyjna)  24 kW 9 - 24 kW
 VKS INT 306 (wersja jednofunkcyjna)  30 kW 10 - 30 kW
VKS INT 356 (wersja jednofunkcyjna) 29 kW 12 - 37 kW

 

Kotły typu Compakt

VSC ecoCOMPACT (Nowość 2014)

Kocioł kondensacyjny o mocy 20 kW, 34 kW z wbudowanym zasobnikiem warstwowym c.w.u. o pojemności 90l lub 150l. Nowa generacja kotłów kondensacyjnych ecoCOMPACT została zaprojektowana z myślą o najwyższym komforcie użytkowania. Kotły kondensacyjne ecoCOMAPCT znajdują zastosowanie zarówno w instalacjach ogrzewania podłogowego jak i w instalacjach grzejnikowych. Doskonale sprawdzą się w ogrzewaniu obiektów o powierzchni do 500m2 i komfortowym przygotowaniu dużej ilości ciepłej wody (do 379 l/10 min). Urządzenia te skupiają w sobie szereg rozwiązań poprawiających znacznie efektywność i optymalizujących pracę.

eco compactecoCOMPACT/2 charakterystyka produktu:
• Kompaktowa i estetyczna obudowa umożliwia instalację nawet na niewielkiej przestrzeni
• Nienaganny design – nagroda IF za jakość i wzornictwo
• Sprawność normatywna 108% (Hi)/ 98% (Hs)
• Wysoka wydajność c.w.u. za sprawą zasobnika ładowanego warstwowo
• Aqua Power Plus – zwiększenie mocy urządzenia nawet o 21% na potrzeby c.w.u.
• Aqua Condens System – wykorzystuje efekt kondensacji również do podgrzewania ciepłej wody, podnosząc sprawność
• ELGA - system umożliwiający szerszą modulację zakresu mocy kotła oraz zapewnia optymalizację procesu spalania, a w efekcie zmienijsza zużycie gazu
• Automatyczna funkcja antylegionella
• System Comfort Backup – bezpieczeństwo użytkowania
• Asystent Instalacji – prosty, intuicyjny rozruch urządzenia
• Zabudowane naczynia przeponowe c.o. i c.w.u. 4-8/15 l
• Możliwość zabudowy akcesoriów wewnątrz kotła zwiększa wydatnie estetykę kotłowni
• Kocioł spełnia wymogi konstrukcyjne dyrektywy ErP na rok 2015

Wersje modelu kotłów ecoCOMPACT w zależności od mocy:

                     Model                 
          Moc nominalna          
           Wydatek c.w.u          
     VSC 206/4-5 90     20 kW/24 kW c.w.u. 244 l/10min
 VSC 206/4-5 150   20kW/24kW c.w.u. 329 l/10min
VSC 306/4-5 90 30kW/34 kW c.w.u. 287 l/10min
VSC 306/4-5 150 30kW/34 kW c.w.u. 379 l/10min

 

VSC auroCOMPACT  (Nowość 2014)

Kocioł kondensacyjny o mocy 24 kW z wbudowanym zasobnikiem solarnym 190 l. Może być stosowany zarówno w instalacjach ogrzewania podłogowego jak również w instalacjach grzejnikowych. Łatwa rozbudowa do systemu solarnego. Urządzenia kondensacyjne w zestawieniu z kolektorami słonecznymi należą do najbardziej efektywnych i przyjaznych dla środowiska naturalnego rozwiązań grzewczych. Dla wszystkich, którym zależy nie tylko na oszczędzaniu energii, lecz także na dobrym zagospodarowaniu powierzchni mieszkalnej, troszczących się również o środowisko naturalne, idealnym rozwiązaniem jest auroCOMPACT.

auro compactauroCOMPACT charakterystyka produktu:
• Kompaktowa i estetyczna obudowa umożliwia instalację nawet na niewielkiej przestrzeni  
• Nienaganny design – nagroda IF za jakość i wzornictwo
• Sprawność normatywna 109% (Hi)/ 98% (Hs)
• Wysoka wydajność c.w.u. za sprawą zasobnika ładowanego warstwowo
• Aqua Power Plus – zwiększenie mocy urządzenia nawet o 21% na potrzeby c.w.u.
• Aqua Condens System – wykorzystuje efekt kondensacji również do podgrzewania ciepłej wody
• ELGA - system umożliwiający szerszą modulację zakresu mocy kotła oraz zapewnia optymalizację procesu spalania, a w efekcie zmienijsza zużycie gazu
• Automatyczna funkcja antylegionella
• System Comfort Backup – bezpieczeństwo użytkowania
• Asystent Instalacji – prosty, intuicyjny rozruch urządzenia
• Możliwość zabudowy akcesoriów wewnątrz kotła zwiększa wydatnie estetykę kotłowni
• Zabudowane naczynie przeponowe 18 l (VSC S)
• Pompa solarna o szerokiej modulacji
• Odczyt uzysku solarnego dzięki czujnikowi „vortex”
• Solarny system bezciśnieniowy Drainback (VSC D) i ciśnieniowy (VSC S)
• Kocioł spełnia wymogi konstrukcyjne dyrektywy ErP na rok 2015

Wersje modelu kotłów auroCOMPACT w zależności od mocy:

                     Model                 
          Moc nominalna          
           Wydatek c.w.u          
     VSC S 206/4-5 190    20 kW/24 kW c.w.u. 241 l/10min
   VSC D 206/4-5 190  20kW/24kW c.w.u. 241 l/10min

 

VSC ecoCOMPACT

Kocioł kondensacyjny o mocy 12, 21 kW, 27 kW lub 32 kW z wbudowanym zasobnikiem warstwowym c.w.u. o poj. 100 l. lub 150 l. Stosowany do ogrzewania obiektów o powierzchni do 400m2 i komfortowego poboru dużej ilości ciepłej wody (do 300 l/10 min). Możliwość zastosowanie zarówno w instalacjach ogrzewania podłogowego, jak również w instalacjach grzejnikowych. System Aqua-Power-Plus oferuje nawet do 20% wyższą moc urządzenia w trybie przygotowania ciepłej wody – a wyjątkowo niewielkie wymiary pozwalają instalować go praktycznie w dowolnym miejscu. Pompy energooszczędne do zasilania instalacji c.o. i zasobnika warstwowego w połączeniu z wydajną techniką kondensacyjną zapewnią znaczne odciążenie domowego budżetu.

ecoCOMPACT staryecoCOMPACT charakterystyka produktu:
• Kompaktowa i estetyczna obudowa umożliwia instalację na niewielkiej przestrzeni
• Sprawność normatywna 109% 
• Wysoka wydajność c.w.u. za sprawą zasobnika ładowanego warstwowo
• stabilność temperatury w całym okresie poboru c.w.u
• Aqua Condens System – wykorzystuje efekt kondensacji również do podgrzewania ciepłej wody
• ELGA - system umożliwiający szerszą modulację zakresu mocy kotła oraz zapewnia optymalizację procesu spalania, a w efekcie zmienijsza zużycie gazu
• System Comfort Backup – bezpieczeństwo użytkowania
• Asystent Instalacji – prosty, intuicyjny rozruch urządzenia
• Doskonała izolacja cieplna zasobnika, straty postojowe 1,15 kWh/24 h

Wersje modelu kotłów ecoCOMPACT w zależności od mocy:

          Model           
  Zasobnik warstwowy        Moc nominalna          
    Wydatek c.w.u      
  VSC 126-C 140    100 l 15 kW c.w.u.(o mocy 5-15 kW) 180 l/10min
VSC 196-C 150  100 l 21 kW c.w.u./  (o mocy 7-21 kW)  210 l/10min
VSC 246-C 170 100 l 27 kW c.w.u./  (o mocy 8-27 kW) 220 l/10min
VSC 246-C 200 150 l 27 kW c.w.u./  (o mocy 8-27 kW) 300 l/10min
VSC 306-C 210 100 l 32 kW c.w.u./  (o mocy 10-32 kW) 240 l/10min

 

Zasobniki i kolektory słoneczne


zasobniki vaillantVIH R 300, 400, 500

Okrągłe zasobniki o pojemnościach 300, 400, 500 l. Zasobniki VIH mogą współpracować z kotłami stojącymi VK firmy Vaillant, przeznaczone są do współpracy z kotłami jednofunkcyjnymi. Zasobniki VIH R dopasowane są wyglądem do kotłów Vaillant. Oferują możliwość montażu obok kotła. Odznaczają się doskonałą izolacją cieplną, wykonaną z pianki poliuretanowej, co gwarantuje stabilną temperaturę ciepłej wody nawet przy jednoczesnym poborze w w wielu punktach czerpanych c.w.u. Posiadają możliwość podłaczenia cyrkulacji c.w.u. Sam zasobnik i wężownica wykonane są ze stali węglowej pokrytej emalią.

Wersje zasobników VIH R w zależności od pojemności:

                        Model                    
                   Pojemność                     
    VIH R 300  o pojemności 300 l
  VIH R 400 o pojemności 400 l
  VIH R 500  o pojemności 500 l

 

Kolektory słoneczne

zestaw solarnyKotły Vaillant przystosowane są do współpracy z kolektorami słonecznymi. W firmie AROL BUD możliwy jest zakup całego kompletu urzadzeń do instalacji solarnej według wyceny na indywidualne zapytania.

Stosując takie rozwiązanie, otrzymujemy do dyspozycji kotłownię zapewniającą wysoki komfort ogrzewania i ciepłej wody. Zastosowanie kolektorów słonecznych pozwala na redukcję zużycia gazu na potrzeby przygotowania ciepłej wody. Sterownik auroMATIC 620 pozwala na niezależną pracę poszczególnych obiegów. Zastosowanie sterownika pogodowego pozwala na automatyczną adaptację temperatury pracy kotła do aktualnych warunków zewnętrznych. Kocioł pracuje z najniższą temperaturą, jaka w danej chwili może zapewnić pokrycie strat cieplnych budynku. Dodatkowo dla wygody panel sterowania można umieścić w wybranym pokoju. Dzięki temu możemy na przykład obserwować wyniki pracy instalacji solarnej oraz w prosty sposób korzystać z wielu kolektory p i rdodatkowych funkcji, takich jak jednorazowe ładowanie zasobnika czy chwilowe obniżenie lub podniesienie temperatury w pomieszczeniach.

Energia słoneczna nadaje się idealnie do podgrzewania wody i wspomagania instalacji grzewczej. Równie idealnie kształtuje się bilans zużycia energii. W ten sposób można zmniejszyć koszty energii w sezonach przejściowych (wiosna i jesień) o co najmniej połowę. Stosując wysokosprawne kolektory słoneczne marki Vaillant (czy to rurowe czy też płaskie), możemy wykorzystać część tej energii do podgrzewania wody użytkowej i ogrzewania pomieszczeń.

schemat instalacji

Designed by BE-BE Webdesign - your page.