Kompakty WC

kompakt 1Kompakty WC wciąż cieszą się dużą popularnością wśród szerokiego grona klientów, są to miski ustępowe z ustawionymi bezpośrednio na nich zbiornikami spłukującymi lub stanowiące całość ze zbiornikiem. Spłukiwanie wodą uruchamia się najczęściej wyciągając albo wciskając przycisk. Bogata oferta dostępnych w naszym sklepie modeli pozwoli Państwu wybrać coś co będzie idealnie pasować do waszej łazienki. Firma AROL BUD posiada w swej ofercie pełną gamę produktów takich firm jak: Koło, Roca czy Cersanit. Nasza atrakcyjna oferta cenowa na pewno przypadnie do gustu klientom, którzy właśnie urządzają lub remontują łazienkę.

 

 

kompakt poznanskiZanim zdecydują się Państwo na wybór miski ustępowej proszę sprawdzić, jaki rodzaj odpływu przewidziany jest w waszej łazience. Odpływ to przewód średnicy 10 cm, łączący miskę z pionem lub z przewodem odpływowym. Miski ustępowe mogą mieć odpływ dwojakiego rodzaju: odpływ poziomy (typ poznański) lub odpływ pionowy (typ warszawski). W sprzedaży znajdziemy także kompakty z podłączeniami uniwersalnymi. Odpływ musi być ułożony z odpowiednim spadkiem, aby ścieki mogły swobodnie spływać do kanalizacji. Jeżeli trzeba zainstalować miskę ustępową poniżej kanalizacji, nie trzeba się martwić. Na rynku dostępne są miski wyposażone we własne systemy rozdrabniania, spłukiwania i przepompowywania ścieków.

kompakt 3Ważnym parametrem kompaktu WC jest również jego wielkość, konieczne jest jego odpowiedni dobór w stosunku do wielkości łazienki. Jest to niezbędne by zachować odpowiednie odległości pomiędzy miską ustępową a innymi przyborami sanitarnymi i zapewnić wygodę ich użytkowania. Nie ma to większego znaczenia w dużych łazienkach, ale w mniejszych i w ubikacjach często stanowi główny problem. Najważniejszym wymiarem, na który należy zwracać uwagę, jest długość (głębokość) kompaktu, czyli odstęp między jego przednią krawędzią i ścianą. Wybierając kompakt, trzeba wiedzieć, że te z podejściami tradycyjnymi - typu poznańskiego i warszawskiego - są krótsze od tych z podłączeniami uniwersalnymi.

kompakt naroznyDoprowadznie wody do zbiornika spłukującego najczęściej umiejscowione jest z boku. Jednak warto wiedzieć, że są możliwe inne rozwiązania: producenci ceramiki oferują zbiorniki z doprowadzeniem wody zarówno od dołu, jak i od tyłu zbiornika. Rozwiązania te są o wiele bardziej estetyczne, gdyż podłączenie wody jest niewidoczne.

Kompakty Ceramiczne różnią się także pod względem ilości wody potrzebnej do spłukiwania miski ustępowej. Najczęściej spotykane wersje mają zbiorniki o pojemność: 6 litrów, 7,5 litra lub 9 litrów. Wielu producentów oferują spłuczki o nietypowych wymiarach, kształtach czy bardzo nowoczesnym lub nawet fantazyjnym wyglądzie. Wśród nich znajdziemy również kompakty narożne.

Wiele firm oferuje kompaktowe miski ustępowe fabrycznie przystosowane do oszczędnego spłukiwania wodą. Mechanizm spłukujący wyposażony jest w dwudzielny przycisk. Naciśnięcie przycisku z jednej strony uwalnia 6–9 litrów wody (i powoduje całkowite opróżnienie rezerwuaru), z drugiej zaś tylko 3 litry (tzw. małe, oszczędne spłukiwanie). kompakt 2Nieco innym rozwiązaniem są pojedyncze przyciski z funkcją „stop” pozwalające, przez powtórne naciśnięcie, zatrzymać spływ wody w dowolnym momencie.

Nowoczesne bezdotykowe urządzenia spłukujące miskę ustępową reagują na trwającą minimum 6 sekund obecność użytkownika w strefie oddziaływania fotokomórki. Po 3 sekundach od momentu opuszczenia strefy następuje automatyczny wypływ wody. Jeżeli zajdzie potrzeba dodatkowego spłukania, można to zrobić za pomocą ręcznego przycisku.

Poniżej prezentujemy przykładowe produkty z segmentu kompaktów ceramicznych firm: Koło, Roca i Cersanit. W ofercie posiadamy pełny asortyment produktów tych firm. Oferty i wyceny pozostałych modeli możemy przygotować na podstawie konkretnych zapytań klientów.

 

KOŁO

ROCA

Designed by BE-BE Webdesign - your page.