Umywalki

UmywalkiW ofercie firmy AROL BUD znajdziecie Państwo szeroką gamę umywalek najlepszych producentów jakich spotkać można na naszym rynku. Oferta jest na prawdę rozbudowana, dlatego nie wszystkie propozycje zmieściły się na tej stronie. Jednak jesteśmy w stanie dokonać wyceny i przedstawić Klientowi dowolne produkty z oferty firm, z którymi współpracujemy. Wybór umywalki do łazienki nie jest prostą sprawą. Pierwsza decyzja jaka musimy podjąć to, czy wolimy umywalkę klasyczną, meblową, nablatową, czy też podblatową i dopasować rozmiar umywalki do wielkości łazienki. W poniższym tekście postaramy się Państwu ułatwić nieco rozwiązanie tych dylematów.

 

 

umywalka 2Najczęściej spotykanymi wymiarami umywalek są miski o szerokość od 40 do 70 cm, o głębokości (odległość od ściany do przedniej krawędzi) od 40 do 55 cm. Inne już nietypowe modele mogą mieć szerokość: 30, 80, 100 i 120 cm. Przyjmuje się zasadę, że umywalkę mocujemy na wysokości 85 cm nad podłogą. Natomiast dolna krawędź lustra nie może znajdować się zbyt blisko krawędzi umywalki, ponieważ lustro ulegałoby zbyt częstemu zabrudzeniu.

 

Większość umywalek wciąż, w klasyczny sposób, przytwierdzana jest do ściany lub np. ścianki montażowej. Jednak i na tym polu pojawiają się nowe rozwiązania. Rozwiązania jakie możemy zastosować przy montażu umywalki:

Tradycyjne – wiszą przy ścianie osłonięte postumentem, pół postumentem albo są wyposażone w ozdobny syfon. W tym rozwiązaniu mamy ograniczone możliwości zagospodarowania miejsce pod umywalką.
Meblowe – pod przymocowaną do ściany umywalką wiesza się lub stawia dopasowaną do jej kształtu szafkę lub regał. Miejsce pod umywalką może służyć jako schowek.
Blatowe – nablatowe stawiane na blacie, pod spodem zostaje dużo miejsca na środki czystości itp. tu możliwe jest zastosowanie kilku wariacji np.: Umywalki wpuszczane w blat – część umywalki wystaje, reszta wchodzi pod spód, nadal zostaje pod nią sporo miejsca. Umywalki podblatowe – od spodu mocuje się je w wyciętym otworze, do zagospodarowania jest miejsce na blacie wokół umywalki; Umywalki półblatowe – tylna część umywalki jest zainstalowana w blacie, natomiast reszta wystaje poza blat.

 

naroznaBez względu na to, jak szeroką wybierzemy umywalkę, potrzebujemy na nią minimum 70 cm, by można było swobodnie się poruszać podczas mycia, golenia, czesania. Optymalnym rozwiązaniem jest umywalka klasyczna lub meblowa szerokości 60-70 cm - pamiętamy by zostawić po 5 cm wolnej przestrzeni z każdej strony. Umywalki na blat, podwieszane, wpuszczane mogą być węższe, nawet o średnicy 40-45 cm, gdyż część ich funkcji przejmuje blat. Zasada jest taka – im węższa umywalka, tym powinna być głębsza, a im płytsza, tym szersza. Wtedy mamy pewność, że będzie użyteczna i wygodna. W łazience o powierzchni powyżej 10 m2 dobrze jest zamontować umywalkę o szerokości do 120 cm; przy 6 m2 - od 60 do 70 cm, do 4 m2 - od 40 do 50 cm.

 

umywalka 3Do łazienek małych oraz gościnnych najlepsze będą nieduże (ok. 40 cm szerokości), a często również narożne, które idealnie wykorzystują wszelkie problematyczne, trudne do zagospodarowania miejsca. Dobrze sprawdzą się tu również niewielkie umywalki nablatowe albo wpuszczane w blat, pod którymi można urządzić schowek na łazienkowe akcesoria czy środki czystości. Jest to korzystne, zwłaszcza gdy w takiej przestrzeni brakuje miejsca na inne meble. Z kolei w łazience dużej lub mniejszej, ale mieszczącej się tuż przy sypialni, warto zainstalować większą umywalkę podwójną lub ew. dwie mniejsze – jedną obok drugiej.

 

Poniżej prezentujemy przykładowe umywalki producentów Koło, Roca i Cersanit. W ofercie posiadamy pełny asortyment produktów tych firm. Umywalki, których nie znajdziecie Państwo na stronie wyceniamy na indywidualne zapytania klientów.

KOŁO

 

ROCA

 

CERSANIT

W naszej ofercie znajduje się cała oferta umywalek

firm: Cersanit, Roca i Koło.

Oferty i wyceny pozostałych modeli możemy przygotować

na podstawie konkretnych zapytań od klientów.

Designed by BE-BE Webdesign - your page.