Kliknij po więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Rigips masa szpachlowa Q2-Q3 Kończy

Masa szpachlowa Rigips Q2-Q3 Kończy

opak. 25 kg

Opis produktu

Wzmocniona polimerami wykończeniowa masa szpachlowa.

44,72 zł
Marka:
Do porównania0
Powiązane produkty
Brak elementów
Opis

Proporcja mieszania : Ok. 1,8 kg/1 l wody

Czas pracy : 60 minut
Zużycie
: Ok. 0,9 kg/m² na każdy 1 mm grubości

Temperatura stosowania Od +5oC do +25oC

Zgodność z normą EN 13963

Opakowanie Worek 25 kg

Składowanie Do 6 miesięcy od daty produkcji w oryginalnym, nieuszkodzonym opakowaniu w suchym miejscu.

Chronić przed wilgocią.

Przeznaczenie produktu

Rigips® Q2-Q3 Kończy to wzmocniona polimerami, gipsowa, wykończeniowa masa szpachlowa przeznaczona do wykonywania finalnej warstwy wykończeniowej na powierzchni płyt gipsowo-kartonowych w standardzie Q2 i Q3, po uprzednim zastosowaniu Rigips® Q1 Zaczyna.

Masa może być również stosowana do całopowierzchniowego szpachlowania podłoży mineralnych takich jak tynki gipsowe, cementowo-wapienne. Do stosowania na ścianach i sufitach wewnątrz pomieszczeń. Dodatek polimerów wzmacnia masę, poprawiając wiązanie nawet w bardzo cienkiej warstwie, zapobiegając jej rozwarstwianiu.

Zastosowanie

Rigips® Q2-Q3 Kończy to wzmocniona polimerami, gipsowa, wykończeniowa masa szpachlowa przeznaczona do wykonywania finalnej warstwy wykończeniowej na powierzchni płyt gipsowo-kartonowych w standardzie Q2 i Q3, po uprzednim zastosowaniu Rigips® Q1 Za-czyna. Masa może być również stosowana do całopowierzchniowego szpachlowania podłoży mineralnych takich jak tynki gipsowe, cementowo-wapienne. Do stosowania na ścianach i sufitach wewnątrz pomieszczeń. Dodatek polimerów wzmacnia masę, poprawiając wiązanie nawet w bardzo cienkiej warstwie, zapobiegając jej rozwarstwianiu.

Przygotowanie podłoża

Podłoże musi być odpowiednio wysezonowane, czyste, suche (wilgot-ność podłoża mniejsza niż 4%), zwarte, wolne od pyłu i kurzu oraz wszelkich środków zmniejszających przyczepność tj. oleje, tłuszcze, farby. Na podłoża o wysokiej chłonności należy zastosować właściwy dla danego typu podłoża grunt Rigips®.

Przygotowanie produktu

Wsypać Rigips® Q1 Zaczyna do czystej wody w odpowiedniej pro-porcji (25 kg produktu na 14 litrów wody), pozostawić do nasiąknięcia materiału wodą ok. 3-5 minut, następnie wymieszać ręcznie lub wolnoobrotowym mieszadłem dedykowanym do gipsu przez ok. 2 minuty do czasu uzyskania jednolitej, pozbawionej grudek masy. Tak przygotowany produkt zużyć w ciągu 60 minut

Sposób użycia

Temperatura powietrza, materiału i podłoża podczas aplikacji powinna wynosić od +5°C do +25°C, a wilgotność względna powietrza – poniżej 70%. Używając narzędzi wykonanych ze stali nierdzewnej, równomiernie rozprowadzić materiał na powierzchni płyty gipsowo-kartonowej zgodnie z zaleceniami dla oczekiwanego standardu wykończenia (Q2 lub Q3). Maksymalna grubość warstwy nie powinna przekraczać 2 mm. Pozostawić do związania – czas zależny jest od grubości na-łożonej warstwy i panujących warunków (temperatura i wilgotność). Po związaniu powierzchnia nadaje się do szlifowania ręcznego – papierem ściernym lub mechanicznego – szlifierką do gładzi. Przed malowaniem konieczne jest zagruntowanie powierzchni gruntem Rigips®.

Szczegóły produktu

Opis

Reakcja na ogień
A1

Menu

Udostępnij

Kod QR

Ustawienia

Kliknij po więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.