Kliknij po więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Masa szpachlowa Rigips Gotowa Q2-Q3 Kończy

Masa szpachlowa Rigips GOTOWA Q2-Q3 Kończy

opak. 19 kg

Opis produktu

Polimerowa masa szpachlowa.

41,46 zł
Marka:
Do porównania0
Powiązane produkty
Brak elementów
Opis

Przeznaczenie produktu

Rigips® Gotowa Q2-Q3 Kończy to gotowa do użycia, polimerowa, wykończeniowa masa szpachlowa przeznaczona do wykonywania finalnej warstwy wykończeniowej na powierzchni płyt gipsowo-kartonowych w standardzie Q2 i Q3 po uprzednim zastosowaniu Rigips® Q1 Zaczyna. Masa może być również stosowana do całopowierzchniowego szpachlowania podłoży mineralnych takich jak tynki gipsowe, cementowo-wapienne. Do stosowania na ścianach i sufitach wewnątrz pomieszczeń. Nadaje się do aplikacji ręcznej, mechanicznej lub wałkiem.

Możliwość dodania wody Maksymalnie 1%

Czas schnięcia Minimium 12 godzin

Zużycie Ok. 1,8 kg/m² na każdy 1 mm grubości

Temperatura stosowaniaOd +5oC do +25oC

Zgodność z normąEN 13963

Opakowanie Wiadro 19 kg

Składowanie Do 9 miesięcy od daty produkcji w oryginalnym, nieuszkodzonym opakowaniu w suchym miejscu w temperaturze powyżej +5oC. Chronić przed mrozem i bezpośrednim nasłonecznieniem

Zastosowanie

Rigips® Gotowa Q2-Q3 Kończy to gotowa do użycia, polimerowa, wykończeniowa masa szpachlowa przeznaczona do wykonywania finalnej warstwy wykończeniowej na powierzchni płyt gipsowo-kartonowych w standardzie Q2 i Q3 po uprzednim zastosowaniu Rigips® Q1 Zaczyna. Masa może być również stosowana do całopowierzchniowego szpachlowania podłoży mineralnych takich jak tynki gipsowe, cementowo-wapienne. Do stosowania na ścianach i sufitach wewnątrz pomieszczeń. Nadaje się do aplikacji ręcznej, mechanicznej lub wałkiem.

Przygotowanie podłoża

Podłoże musi być odpowiednio wysezonowane, czyste, suche (wilgotność podłoża mniejsza niż 4%), zwarte, wolne od pyłui kurzu oraz wszelkich środków zmniejszających przyczepność, tj. oleje, tłuszcze, farby. Na podłoża o wysokiej chłonności należy zastosować właściwy dla danego typu podłoża grunt Rigips®.

Przygotowanie produktu

Przed zastosowaniem produkt należy przemieszać. W zależności od preferowanej konsystencji można dodać maks. 1% czystej wody. Należy jednak pamiętać, że zbyt duża ilość dodanej wody może wpłynąć na wzrost skurczu i spowolnienie wysychania

Sposób użycia

Temperatura powietrza, materiału i podłoża podczas aplikacji powinna wynosić od +5°C do +25°C, a wilgotność względna powietrza – poniżej 70%. Używając narzędzi wykonanych ze stali nierdzewnej, wałka lub agregatu natryskowego, równomiernie rozprowadzić materiał na powierzchni w warstwie o maksymalnej grubości nie większej niż 2 mm. Pozostawić do wyschnięcia – czas zależny jest od grubości nałożonej warstwy i panujących warunków (temperatura i wilgotność). Po pełnym wyschnięciu powierzchnia nadaje się do szlifowania ręcznego – papierem ściernym lub mechaniczne-go – szlifierką do gładzi. Zalecana granulacja papieru w zakresie P150 – P250.

Przed malowaniem konieczne jest zagruntowanie powierzchni gruntem Rigips®.

Szczegóły produktu

Opis

Reakcja na ogień
A2

Menu

Udostępnij

Kod QR

Ustawienia

Kliknij po więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.